RTX 2060S sistemde ani FPS düşmesi ve oyundan atma

MuRO41

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yardımlarınıza ihtiyacım var bilgisayarımda ani FPS düşmesi ve oyundan atma problemi var hangi oyun olduğu fark etmiyor 10 15 dk rahat bir şekilde oynuyorum sonra FPS 1 2 falan oluyor ve hata vermeden oyundan atıyor bazen de FPS düşmesi olmadan direk oyun hata kodu vermeden kapanıyor RAM ve SSD sağlık testi yaptım sıkıntı görünmüyor tüm driverlar ve BIOS güncel acaba neden yapar. Hatta geçen hafta sonu format attım yine de düzelmedi hala oyunlardan atıyor. Sistemim şöyle.
ASUS ROG STRIX B550'e Gaming anakart.
Ryzen 5 3600 işlemci.
Gigabyte RTX 2060 Super ekran kartı.
16 GB RAM 512 GB M.2 SSD vs.
oyunlarda sıcaklık değerleri:
Ekran kartı 72-75 derece arası.
İşlemci 70-80 derece arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci buna vesile olmaz bence RAM de olmaz SSD de olmaz bence, işlemciden olsa oyun esnasında aldığı yük ile direk hata verirdi ama böyle birşey olmaz, RAM desek 16 GB ve hata verse başka şekilde belli eder, SSD desek depolama buna belki sebebiyet verebilir bilemiyorum, ekran kartı bence bakılması gereken nokta, arka planda çalışan uygulamalar vs de buna neden oluyor olabilir belki. Ekran kartını test edebilir misiniz?

İşlemci buna vesile olmaz bence RAM de olmaz SSD de olmaz bence, işlemciden olsa oyun esnasında aldığı yük ile direk hata verirdi ama böyle birşey olmaz, RAM desek 16 GB ve hata verse başka şekilde belli eder, SSD desek depolama buna belki sebebiyet verebilir bilemiyorum, ekran kartı bence bakılması gereken nokta, arka planda çalışan uygulamalar vs de buna neden oluyor olabilir belki. Ekran kartını test edebilir misiniz?
Test işlemini nasıl yapmam gerekiyor? Şu an evde değilim ancak sabah deneyeyim.

Furmark testi yapabilirsin.

Furmark testi yapabilirsin.

Teşekkürler
testi yaptım şöyle bir sonuç verdi FHD de 1920*1080 de yaptım testi
bu da 10 dk test aşamasında aldığım ekran görüntüsü

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    153,2 KB · Görüntüleme: 29
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    309,2 KB · Görüntüleme: 18