RTX 2060S ve R5 3600 sistemde Cyberpunk 2077 düşük FPS değerleri

RAM çift kanal değil mi? Sanmıyorum 32 tek olacağını ama. RTX 2060 ile 1080P her ayarda gayet güzel değerler gördüm YouTube'da. Ultra veya High ayarlarda RTX'siz rahat 60 FPS almanız lazım. Dediğiniz değerler RTX açık ise normal 40 FPS.

RAM 8 X 4. bende zaten YouTube'deki videoları görüp sinirleniyorum. Oyunun Steam yorumlarına baktım 2070S'le benimle aynı problemi yaşayan başkalarınıda görmüştüm. Şu an Discord'daki 2060 kullanan birkaç arkadaşım bütün ayarları lowlayıp DLSS'i Ultra performans yaptılar anca 60 FPS olduğunu söylüyorlar.
Dostum aynı sistem bende de var her şey Ultra'da 55 FPS ekran kartı driverini güncelledin mi?

Evet driverlar günceldir.

RAM 8 X 4. bende zaten YouTube'deki videoları görüp sinirleniyorum. Oyunun Steam yorumlarına baktım 2070S'le benimle aynı problemi yaşayan başkalarınıda görmüştüm. Şu an Discord'daki 2060 kullanan birkaç arkadaşım bütün ayarları lowlayıp DLSS'i Ultra performans yaptılar anca 60 FPS olduğunu söylüyorlar.

Ben sıkıntısız oynuyorum ekran kartı kullanım oranına bakın tam kullanılmıyorsa sıkıntı o olabilir.(sistem aynı)

O zaman YouTube videolarında bir sorun var diyeceğim de bir terslik var sanki. YouTube için performanslar fena değil daha iyi olmalı tabii ki de. Şunu fark ettim video olduğu için mi, bilmiyorum ama oyun kaç FPS olursa olsun çok akıcı ve FPS'ler stabil gibi geldi.

Bende de benzerbir problem var RTX 2080 ile. Ddu kullanarak eski grafik sürücüsünü de temizleyip tertemiz bir şekilde kurdum yeni sürücüyü ama hala sıkıntı devam ediyor. R5 3600 var aynı şekilde bende, önce işlemci ile alakalı zanettim fakat sonra gpu cpu kullanım değerlere bakayım dedim Riva Turnerdan bir de ne göreyim. Cpu %50 civarında fakat gpu %80'de. Yani darboğaz yokken darboğaz varmış gibi. Nasıl çözülecek bu bilmiyorum. Baya bir yöntem denedim.

RTX 2060 Super Ryzen 5 3600 32 GB RAM kullanıyorum Cyberpunk açık alanda 40 FPS alıyorum. İşin garip kısmı ayarlarla bayağı bir oynuyorum ona rağmen çok küçük FPS değişimi oluyor şaka gibi. Sonra sinirleniyorum YouTube'ye bakıyorum adam GTX 1050 Ti'la şehir içinde 40 FPS alıyor. Benimle nasıl aynı FPS'yi alabilir deyip Ray Tracing kapıyorum 40 FPS'den FPS m yine 40 FPS oluyor delirmek üzereyim. Onuda geçiyorum DLSS kalitedeyken Ultra performansa alıyorum görüntü kötüleşiyor FPS yine aynı en son delirip zaten aynı FPS'yi alacağım deyip Ray Tracing'i psycho yapıp grafikleri ultraya alacağım ekran kartı yanacak. Yok mu bunun bir çözümü. Benimle aynı sorunu yaşayıp çözebilen biri varsa yazarsa sevinirim.
grafik ayarlarında altta fps sabitleme yeri var, büyük ihtimal 40'tır orası, ona bakabilirsin.

Geri
Yukarı