RTX 2060S vs RTX 2070

Bütçe
Ekran Kartı= 4500 tl ve altı

Indona

Hectopat
Herkese merhaba, bu ay bir PC toplayacağım. Ekran kartı konusunda kafam çorba oldu. Sizce şu iki ekran kartından hangisini almalıyım?
-MSI RTX 2060S Gaming X 8 GB 256 Bit.
-MSI RTX 2070 Ventus 8 GB 256 Bit.

Bir de simülasyon oyunlarına ağırlık veren biri olarak VA paneli mi almalıyım IPS paneli mi? Bütçeme göre şu an IPS panelli bir monitör buldum. Sizce HZ değeri daha düşük olan VA panelli bir monitör mü almalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arada fiyat farkı yoksa 2070 alabilirsin ama performansları çok yakın. Yani birbirini aratacak kartlar değil, ben olsam fiyat yakınsa 2060S Gaming X alırdım, sırf soğutması için. Ventus ciddi manada kötü Gaming'e göre soğutma açısından. Ben tüm panelleri denedim. Genellikle hikayeli oyunlar oynarım. Rekabetçi nadir girerim. Kesinlikle IPS çok daha canlı renkler sunuyor. IPS'ten şaşacağımı sanmıyorum. Rekabetçi giriyorsan da 1 MS olayına bakabilir ya da VA, TN tercih edebilirsin. Ama ben bundan sonra IPS'ten şaşacağımı sanmıyorum, her aldığım marka ve modelde memnun kaldım.

Arada fiyat farkı yoksa 2070 alabilirsin ama performansları çok yakın. Yani birbirini aratacak kartlar değil, ben olsam fiyat yakınsa 2060S Gaming X alırdım, sırf soğutması için. Ventus ciddi manada kötü Gaming'e göre soğutma açısından. Ben tüm panelleri denedim. Genellikle hikayeli oyunlar oynarım. Rekabetçi nadir girerim. Kesinlikle IPS çok daha canlı renkler sunuyor. IPS'ten şaşacağımı sanmıyorum. Rekabetçi giriyorsan da 1 MS olayına bakabilir ya da VA, TN tercih edebilirsin. Ama ben bundan sonra IPS'ten şaşacağımı sanmıyorum, her aldığım marka ve modelde memnun kaldım.
Teşekkürler alacağım monitör Aoc marka 144 Hz 1ms ben genelde simülasyon ve hikayeli oyunları severim. (Red dead redemption 2, GTA v, ets 2, Mafia, payday, mu summer car gibi)
Peki rtx 2060 süperde ray tracing modundan verim alır mıyım?

Teşekkürler alacağım monitör Aoc marka 144 Hz 1ms ben genelde simülasyon ve hikayeli oyunları severim. (Red dead redemption 2, GTA v, ets 2, Mafia, payday, mu summer car gibi)
Peki rtx 2060 süperde ray tracing modundan verim alır mıyım?

Rtx şu anda çok az oyunda var 2060 da oyunları kasmadan oynarsın Rtx açık.

RTX açık şekilde 2060S ve 2070 arasında hiç fark yok, hatta yer yer 2060S önde. Super serisi RTX'e daha yatkın yapıldı bildiğim kadarıyla.

Geri
Yukarı