RTX 2070-2070S önerisi

Eski kartım olan MSI RTX 2070S Gaming X Trio'yu 4600 TL'ye sattım. Fakat o zamanlar az buçuk stok vardı. Şu an ne alemde bilmiyorum. 2. el sitelerine göz atabilirsiniz.
Galax önermem performansı çok düşük, ekran kartı karşılaştırmalarına bakarsan bir alt model bir ekran kartın üst model Galax'tan daha performanslı olduğunu görebilirsin. Palit ve INNO3D güvenebilirsin. İkisi de eskilerin markası şu anda INNO3D 1660 Ti modelini kullanıyorum ve otomatik fan özellikli aynı modelin MSI markasında şu fan muhabbeti yok ve fiyat olarak bana sorarsan INNO3D F/P.
Performans derken? Aynı GPU'yu kullanan 2 model arasında maksimum 3 FPS fark oluyor.

Eski kartım olan MSI RTX 2070S Gaming X Trio'yu 4600 TL'ye sattım. Fakat o zamanlar az buçuk stok vardı. Şu an ne alemde bilmiyorum. 2. el sitelerine göz atabilirsiniz.
Büyük ihtimalle ya 2. El alacağım ya da @Akkuşlu isimli arkadaşın önerdiği kartı alacağım daha fazla öneri olmazsa.
En uygun bunu bulabildim iki fanlı olarak, konu sahibinin kasasının hava akışı iyiyse sorun çıkaracağını sanmıyorum.
Kasamın hava akışı iyi , önü mesh.

Hocam 2070S'e 6700 TL vereceğinize 300 TL daha ekleyip 2080S alın. Kasanızın hava akışı iyi olduğu için pek sıkıntı çıkarmayacaktır. Birkaç gün önce Gigabyte'ın 3 fanlı 2080S modeli 6600 TL gibi bir fiyata satılıyordu. Şu an ise zamlanmış. En mantıklı seçenek gibi MSI Ventus modeli.

Hocam 2070S'e 6700 TL vereceğinize 300 TL daha ekleyip 2080S alın.

Bütçem 7k 20 TL'de aylığımdan kısarım bu daha mantıklı geldi.

Bir de stoktan dolayı fiyatlar uçtu doğrudur ama şöyle bir sıkıntı varki stok olmadığından piyasada üründe yok. Coronadan dolayı üretimler ve dağıtımlar çok yavaşladı yeni stok sevkiyatını beklemen lazim. Oda mart-nisan'ı bulur gibime geliyor. Acelem var diyorsan letgo üzerinden güvenebileceğin bir ürün bulup test sonrası alabilirsin.

Miningciler herkesin ocağına incir ağacı dikti.

Bir de stoktan dolayı fiyatlar uçtu doğrudur ama şöyle bir sıkıntı varki stok olmadığından piyasada üründe yok. Coronadan dolayı üretimler ve dağıtımlar çok yavaşladı yeni stok sevkiyatını beklemen lazim. Oda mart-nisan'ı bulur gibime geliyor. Acelem var diyorsan letgo üzerinden güvenebileceğin bir ürün bulup test sonrası alabilirsin.

Miningciler herkesin ocağına incir ağacı dikti.
Maalesef acelem var yarışma mart sonu bitecek.Şimdiden almazsam da geç kalacağım maalesef almak durumundayım.

Eski kartım olan MSI RTX 2070s Gaming X Trio'yu 4600 TL'ye sattım. Fakat o zamanlar az buçuk stok vardı. Şu an ne alemde bilmiyorum. 2. el sitelerine göz atabilirsiniz.

Performans derken? Aynı GPU'yu kullanan 2 model arasında maksimum 3 FPS fark oluyor.

Olaya FPS olarak bakmaman lazım soğutma burada önemli bir etken kaç bakır boru kullanmış, kaç kullanmamış arka koruma plakası var mı, yok mu bunlar önemli etkenler. 3 FPS için değersiz gibi gelebilir ama soğutma teknolojisine güvenmessen 3 FPS için ağır yük altında ekran kartını yakar 7bininden olursun.

Yanması için 80 dereceleri değil 90-100'e kadar çıkması gerekiyor. Arkadaşım, 1050 Ti'ın sıcak çalışan bir modelini, hava akışı kötü bir kasada, 80-85 derecelerde yıllarca sorunsuz kullandı. Galax'ın 1660, 2000, 3000 serisinde, yanacak kadar sıcak çalışan bir kartı yok. Varsa kanıtlarıyla beraber atarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Galax'ın 2000 ve 3000 serisinde, yanacak kadar sıcak çalışan bir kartı yok. Varsa kanıtlarıyla beraber atarsanız sevinirim.
Olaya FPS olarak bakmaman lazım soğutma burada önemli bir etken kaç bakır boru kullanmış, kaç kullanmamış arka koruma plakası var mı, yok mu bunlar önemli etkenler. 3 FPS için değersiz gibi gelebilir ama soğutma teknolojisine güvenmessen 3 FPS için ağır yük altında ekran kartını yakar 7bininden olursun.

2 ekran kartı var, çok pahalı ama size kalmış;

Buradan herkese teşekkür ederim. Sanırım Rtx 2080S Ventus Xs alacağım.

Geri
Yukarı