RTX 2070 Battlefield 5 Açılmama Sorunu

Bakikaya

Decapat
Arkadaşlar iyi günler.

Bu gün yeni ekran kartı aldım, RTX 2070.

Battlefield 5 oyununda DXR denemek istedim fakat görüntü ayarlarında böyle bir ayar yoktu ve internetten baktığımda Windows güncel olması lazımmış. Güncellemelerimi yaptım ve Battlefield 5 play tuşuna bastım herhangi bir hareket olmuyor, bir error kodu gelmiyor. İntertte forumlarda gezdim bulamadım. Repair tarzı şeyleri denedim olmadı. Origin kaynaklı mı diye Origin'i sildim olmadı. Oyun 50 GB silip bir daha yüklemek istemedim varsa yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Senin sorununa bir çözüm bulamadım fakat bende de origin 0xc7777777 hatası vardı format attım düzeldi yani windows kurma programıyla isterseniz bir daha windows kurun. (kendi sitesinde yer alıyor)

Senin sorunun windows sürümü ile alakalı. BF1 de de böyle hata almıştım daha doğrusu oyun açılmıyordu BF5te de aynısı oldu. Bu sorunu windows 1803 sürümüne dönerek halledebilirsin.

RTX kullanımı nasıl olacak peki ?

RTX kart sahip olmamakla beraber tahmin yürütüyorum. Ben şuanda 417.01 sürümünü kullanıyorum. Windows sürümüm ise 1803. 417.XX sürüm ile beraber BF5 için güncelleme geldi. Bunları kurarak RTX özelliğini açacağınızı düşünüyorum. Lakin bunları yapmadan önce Nvidia Deneetim Masasında ki ayarlara bakar mısınız? Belki orada bir RTX özelliğini komple devre dışı bırakılmıştır.

RTX kart sahip olmamakla beraber tahmin yürütüyorum. Ben şuanda 417.01 sürümünü kullanıyorum. Windows sürümüm ise 1803. 417.XX sürüm ile beraber BF5 için güncelleme geldi. Bunları kurarak RTX özelliğini açacağınızı düşünüyorum. Lakin bunları yapmadan önce Nvidia Deneetim Masasında ki ayarlara bakar mısınız? Belki orada bir RTX özelliğini komple devre dışı bırakılmıştır.
Denetim masasına bakmadım, internette Windows güncellemesi lazım yazıyordu, anlaşılan eski ayarlara döneceğiz.

Denetim masasına bakmadım, internette Windows güncellemesi lazım yazıyordu, anlaşılan eski ayarlara döneceğiz.

Ben BF1 ve BF5 için bu şekilde çözüm bulmuştum ki yabancı forumlarda araştırmam sonucuda bunları yapmamız gerektiği yazıyordu. Deneyin bence driver silip eski driver kurmak pek zaman kaybettirmez size.

Ben BF1 ve BF5 için bu şekilde çözüm bulmuştum ki yabancı forumlarda araştırmam sonucuda bunları yapmamız gerektiği yazıyordu. Deneyin bence driver silip eski driver kurmak pek zaman kaybettirmez size.

Gece format attım , windowsuda en güncel kurdu , gecede oyunu indirdim ama genede açılmıyor. Yabancı sitelerde çözüm yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı