RTX 2070 ekran kartı fanı dönmüyor

Napoli

Femtopat
Merhabalar, RTX 2070 bir ekran kartı ve Ryzen 5 3600XT model kullanıyorum, sistemimde herhangi bir ek soğutucu ya da fan yok, arkada 1 fan, önde 3 fan ve bir de işlemci stok fanı mevcut, işlemcimde boştayken 50-60 dereceleri görüyorum, ağır yük altında da keza 65-70 arası gidip geliyor. Ekran kartımda boştayken 50 derecelerde falan oluyor ancak fark ettiğim üzere ekran kartımın fanı sürekli olarak dönmüyor, arada dönüyor birkaç saniye boyunca ve sonrasında tekrar duruyor, bu sıcaklığını etkiliyor olabilir mi? Veya bu bir problem göstergesi midir?

RTX 2070S MSI Gaming X Trio kullanıyorum. 50 dereceye kadar kart hiçbir şekilde fanlarını çalıştırmıyor. En ağır oyunlara girdiğimde RTX açık şekilde (CoD: Mw) kart fanlarını çalıştırıyor ve 60 derece üstüne çıkmıyor. Kendi ayarları bu şekilde bende ellemedim. Büyük ihtimal sizde de aynı şekildedir. Kendi ayarları vardır bakın ayarlarına.

Merhabalar, RTX 2070 bir ekran kartı ve Ryzen 5 3600XT model kullanıyorum, sistemimde herhangi bir ek soğutucu ya da fan yok, arkada 1 fan, önde 3 fan ve bir de işlemci stok fanı mevcut, işlemcimde boştayken 50-60 dereceleri görüyorum, ağır yük altında da keza 65-70 arası gidip geliyor. Ekran kartımda boştayken 50 derecelerde falan oluyor ancak fark ettiğim üzere ekran kartımın fanı sürekli olarak dönmüyor, arada dönüyor birkaç saniye boyunca ve sonrasında tekrar duruyor, bu sıcaklığını etkiliyor olabilir mi? Veya bu bir problem göstergesi midir?
MSI after burner ile ayarlayabilirsin. Ornegin fanin ne zaman calismasi, kart kac dereceye ciktiginda calismasi gerektigi gibi.

65 derecelere çıktığını görmüştüm Ghostrunner ve GTA Online’da, 70 dereceleri çok nadiren Red Dead Redemption’da görmüştüm, yayın vesaire başlamayı düşünüyorum yakın zamanda da sıcaklık problemi çekmek istemiyorum açıkçası. Yayını da ekran kartından vermeyi düşünüyorum.

Elindeki GPU kuvvetli bir GPU ve ASUS'un kaliteli bir modeli hem Dual serisinde çift fan olmasına rağmen RDR'de en fazla 70 dereceyi görmek çok iyi bir değer yani sıcaklık olayına pek takılmana gerek yok sadece 80 derece üstüne çıkmaya başlarsa sıkıntı yaratabilir tabii kesin bir durumda değil bu (elimde emektar GT740 OC 2gdrr5 var (tek fan)Far Cry 4'te 83 dereceleri görmüştüm bir sorun olmadı ama halen daha çatır çatır çalışıyor rutin macun bakımını yaptıktan sonra 10 derece düştü kart sıcaklığı) yani sıcaklıktan endişelenme en fazla bile çok ekstrem bir durum kart kendini korumak amacıyla kapatabilir tabii bunun içinde 100 küsur derece üstüne çıkması lazım dediğim gibi çok ekstrem bir durum, fan ayarını ömrü uzun olması açısından kartın kendi takdirine bırakman yararlı olur.

Elindeki GPU kuvvetli bir GPU ve ASUS'un kaliteli bir modeli hem Dual serisinde çift fan olmasına rağmen RDR'de en fazla 70 dereceyi görmek çok iyi bir değer yani sıcaklık olayına pek takılmana gerek yok sadece 80 derece üstüne çıkmaya başlarsa sıkıntı yaratabilir tabii kesin bir durumda değil bu (elimde emektar GT740 OC 2gdrr5 var (tek fan)Far Cry 4'te 83 dereceleri görmüştüm bir sorun olmadı ama halen daha çatır çatır çalışıyor rutin macun bakımını yaptıktan sonra 10 derece düştü kart sıcaklığı) yani sıcaklıktan endişelenme en fazla bile çok ekstrem bir durum kart kendini korumak amacıyla kapatabilir tabii bunun içinde 100 küsur derece üstüne çıkması lazım dediğim gibi çok ekstrem bir durum, fan ayarını ömrü uzun olması açısından kartın kendi takdirine bırakman yararlı olur.
Sadece bi kere bi kurulum esnasında yaklaşık 2-3 saat boyunca işlemci 80-84, ekran kartını da tam hatırlamıyorum ama o da yaklaşık 72-73 derecelerde falan görmüştüm, 3 saatin sonunda kurulum bitti bi restart atayım dedim masaüstünde çakılı kaldım ve 1 saniye sonra mavi ekran yedim, konuyla biraz alakasız olacak ama bunun sebebi sıcaklığı olabilir mi? (Kurulumda virüs olma ihtimali yok)

Sadece bir kere bir kurulum esnasında yaklaşık 2-3 saat boyunca işlemci 80-84, ekran kartını da tam hatırlamıyorum ama o da yaklaşık 72-73 derecelerde falan görmüştüm, 3 saatin sonunda kurulum bitti bir restart atayım dedim masaüstünde çakılı kaldım ve 1 saniye sonra mavi ekran yedim, konuyla biraz alakasız olacak ama bunun sebebi sıcaklığı olabilir mi? (Kurulumda virüs olma ihtimali yok)

İşlemci sıcaklığı konusuna bir şey diyemem 3600XT hakkında araştırma yapmadım, mavi ekran işine ise bir şey demem yanlış olur minidump dosyalarına bakmak gerekebilir tekrardan net bir şey diyemem RDR'de 2-3 saat geçir kartı zorlayarak bakalım ne tepki veriyor kart bir sıkıntı yaratacağını sanmam.

İşlemci sıcaklığı konusuna bir şey diyemem 3600XT hakkında araştırma yapmadım, mavi ekran işine ise bir şey demem yanlış olur minidump dosyalarına bakmak gerekebilir tekrardan net bir şey diyemem RDR'de 2-3 saat geçir kartı zorlayarak bakalım ne tepki veriyor kart bir sıkıntı yaratacağını sanmam.
Yarın dediğiniz gibi yapıp dönüş yapacağım tekrardan. Teşekkürler

Ryzen 5 3600XT için üst sıcaklık değerine 95 derece denilmiş "nanoreview" sitesinde birkaç saatliğine 84 derecede dolanmasının sorun teşkil edeceğini sanmam sorun yaratırsa da soğutucu alabilirsiniz, rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu.
selamlar tekrardan, RDR2 Ultra grafik ayarlarında ekran kartı 65-72 derece arası gidip geldi, 72yi hiç aştığını görmedim. Bu değerler iyi midir?

RTX 2070S MSI Gaming X Trio kullanıyorum. 50 dereceye kadar kart hiçbir şekilde fanlarını çalıştırmıyor. En ağır oyunlara girdiğimde RTX açık şekilde (CoD: Mw) kart fanlarını çalıştırıyor ve 60 derece üstüne çıkmıyor. Kendi ayarları bu şekilde bende ellemedim. Büyük ihtimal sizde de aynı şekildedir. Kendi ayarları vardır bakın ayarlarına.
Selam bir şey soracağım bende aynı ekran kartını kullanıyorum ama kasanın önüne bakan fan dönmüyor after burnerda da fan devrini sona vermeme rağmen yandaki iki fan çalışıyor kasanın önüme bakan fan çalışmıuor sendede öylemi yoksa vatana bir gideyimmi yani kasanın önüne bakan fan hiç dönmüyor

Geri
Yukarı