RTX 2070 FPS Drop Sorunu

Bora Bozdoğan

Centipat
Sistemim.
RTX 2070, Intel i7 9700F, 16 GB RAM 450 GB SSD, 1 TB harddisk var. Kesiinlikle FPS sorunu yok gayet yüksek LoL, Valorant'ta 240-270 FPS alıyorum RDR 2'de 60-70 alıyorum Ultra'da bundan iki hafta önce tatile gittim dün geri döndüm ve oyunlarda FPS aynı olsa da arada bir drop giriyor Valorant'ta 56 dereceydi bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir overclock ya da parça değişimi yaptın mı? Format bile etkilemiş olabilir, stabil çalışmayan işletim sistemi droba neden oluyor.

hayır dediğim gibi her şey iyiydi iki hafta önce tatile gittim kullanmadım evde duruyodu öyle bi geldim masaüstünde arada bi giriyo bunu yazarkende girdi drop,bu arada bilgisayarımın arkasını açmıştım açıktı ben yokken kapatmışlar arkasını kablolar sıkışmış olabilirmi

Açıp bakarsanız kabloların en azından dıştan ezilip ezilmediğini görebilirsiniz ama drop olmaz öyle bir durumda, kablo hasar görürse daha ciddi sıkıntılar olur. Kapak açıksa tozlanmış olabilir, kuru bir bezle içini iyice silin. Sonrasında kapakları açıp varsa kompresör yoksa ılık ya da soğuğa alıp fön makinesiyle iyice hava tutun. Hava tutarken fanları elinizle tutun, kendi devrinden hızlı dönerse bozulabilirler. Bir de kabloları tek tek kontrol edip çıkar-tak yapın, özellikle ekran kartı ve monitör arasındaki kabloyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı