RTX 2070 FurMark 15 dakika 1080p değerleri normal mi?

WitcherFate

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2070.

2019 Nisan ayında satın aldım ve sadece oyun odaklı kullandım. Geçenlerde F1 ve Apex gibi oyunlarda 85 derece gördüm.

Bakalım herhangi bir sorun var mı diye az önce bir FurMark testi gerçekleştirdim. Sonuçlarım normal mi?

Not: Bilgisayarı aldığımdan beri hiçbir voltaj değişikliğidir OCdir yapmadım zaten anlamam. FurMark'da testi başlatmadan önce sadece çözünürlük ayarladım.

Edit: Görselde fan Speed çok okunaklı olmamış sanırım. Max %80 de çalıştı. Sıcaklık 85 dereceye çıktığı zaman %80 yapıp 84 dereceye düşürdü. Grafikten zaten belli oluyor sanırım.

IMG-20221022-WA0000.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Rog strix soğutmasına sahip bir kart için hem sıcaklık hem de fan devri epey yüksek. Kartınızın termal bakım zamanı gelmiş. Termal bakım yapmanız doğru olur.

Rog strix soğutmasına sahip bir kart için hem sıcaklık hem de fan devri epey yüksek. Kartınızın termal bakım zamanı gelmiş. Termal bakım yapmanız doğru olur.
Teşekkürler, bir de şey sorcam hocam. Furmark testi yapmadan önce forumda bazı 2070 kartların Furmark testi sonuçlarına baktım. Onlar ventuslar felan 56 derecede çalışmış ama FPS olarak 60-70 arasıydı. Bende Avg. 169 çıktı bu nasıl oluyor biliyor musunuz?

Muhtemelen termal macun kurumuş.
Valla CPU olsa neyse de GPU termal bakım yapmayı hiç bilmiyorum en iyi ihtimal Asus eğer termal macunu ve padi ücret karşılığı yeniliyorsa ona yaptırırım teşekkürler

Hocam o testin kaç X MSAA ile yapıldığına göre değişir. 8X MSAA ile testi yaparsanız FPS düşer. MSAA değerini azalttıkça FPS artar.
O zaman onlar aslında Furmark'da zorlamamış oluyor kartları doğru anladıysam. Bir yırtar tarafı aradım da yokmuş :)
Üretici firmaya ücreti ile bakım yaptirabilir miyim biliyor musunuz?

O zaman onlar aslında FurMark'da zorlamamış oluyor kartları doğru anladıysam. Bir yırtar tarafı aradım da yokmuş :)
Üretici firmaya ücreti ile bakım yaptirabilir miyim biliyor musunuz?

Hayır hocam kart yine yüke giriyor ondan yana bir sorun yok. Tam olarak bilmemek ile beraber ASUS ile iletişime geçerseniz yardımcı olabilirler.

Hayır hocam kart yine yüke giriyor ondan yana bir sorun yok. Tam olarak bilmemek ile beraber ASUS ile iletişime geçerseniz yardımcı olabilirler.
Hocam sanırım benim sorun kasadaki hava akışıymış. Kasanın ön kapağını söküp test ettim 20 derece farketti ya inanılmaz mutluyum. 3 gündür acıların çocuğu Emrah gibi takılıyordum. YouTube da Sistem toplayanların "hava sirkülasyonu iyi olan kasa seçin" demelerini şimdi çok daha iyi anlıyorum. Kasam Cooler Master Mb520 ydi ve ben bu kasanın hava akışı iyi sanıyordum. Belki hala iyidir içi baya tozluydu kabahat bende de olabilir.

Yeni 15 dakikalık Furmark testim.

İlgin için çok teşekkür ederim hocam.

Dosya Ekleri

• IMG-20221024-WA0000.jpg
    IMG-20221024-WA0000.jpg
    386,9 KB · Görüntüleme: 102
Hocam sanırım benim sorun kasadaki hava akışıymış. Kasanın ön kapağını söküp test ettim 20 derece fark etti ya inanılmaz mutluyum. 3 gündür acıların çocuğu emrah gibi takılıyordum. YouTube'da sistem toplayanların "hava sirkülasyonu iyi olan kasa seçin" demelerini şimdi çok daha iyi anlıyorum. Kasam Cooler Master MB520 ydi ve ben bu kasanın hava akışı iyi sanıyordum. Belki hala iyidir içi bayağı tozluydu kabahat bende de olabilir.

Yeni 15 dakikalık FurMark testim.

İlgin için çok teşekkür ederim hocam.

Sorununuzun çözülmesine çok sevindim hocam. FurMark değerleri harika.

Geri
Yukarı