RTX 2070 Görüntü Bozukluğu Sorunu

astra16

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba, 3 haftadır kullandığım ekran kartında aninden gelen siyah ekran sonrası bu ekranla karşılaştım. Ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

IMG_1363.JPG

Overclock yaptınız mı? Yaptıysanız ayarları fabrika ayarlarına döndürünüz. Eğer yapmadıysanız garantiye verin. Bence bu sorun donanımsal.

Peki ekran kartına yük bindirecek işlem yapınca oyunlara girince mavi ekran veriyor mu ?

Display Driver Uninstaller (DDU) Bence bu program ile bir driveri kaldırın ve sonra tekrar kurun. Düzelmez ise ya bilgisayara başka bir ekran kartı bağlayın yada kartı başka bir pcde deneyin, sonrasında duruma göre direk garantiye yollayabilirsiniz.

Şöyle bir durum var yalnız, daha bios ekranındayken görüntü aynı şekil bozulmaya başlıyor. Ve kendi kendine sürücülerini kaldırmış. Şimdi ise kurulum yapıyorum yeniden başlattığımda kurulmamış gösteriyor. Birden fazla denedim sonuç aynı.

Şöyle bir durum var yalnız, daha bios ekranındayken görüntü aynı şekil bozulmaya başlıyor. Ve kendi kendine sürücülerini kaldırmış. Şimdi ise kurulum yapıyorum yeniden başlattığımda kurulmamış gösteriyor. Birden fazla denedim sonuç aynı.

Muhtemeden kartta bir problem var gibi gözüküyor, ama kesin anlamak için kartı başka pc'de denemizde fayda zaten direk taktığınız yada denettirdiğiniz yerdede aynı problem var ise zaman kaybetmeden garantiye yollamanız lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı