RTX 2070 Laptop PCI-e X8 Kullanıyor

Pejosk

Hectopat
İyi günler. RTX 2070'li bir laptop kullanıyorum ROG G731GW. Ekran kartı PCI-e X8 ile bağlı görünüyor. Bu bir üretim hatası mıdır yapılacak bir şey var mı ya da? @Recep Baltaş özellikle siz yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum. Yerli yabancı forumlarda bir çözüm bulamadım.

Bazı Laptop modellerinde ek kuzey köprüsü gibi aracı bağlantı kurucular kullanmamak için işlemci PCI express hatlarını tek kullanıyorlar.
USB portları, SSD yuvaları gibi şeyler için X16 yerine X8 çalışıyor olabilir.

Merak etmeyin X8 sınırlarını zor kullanıyordur, yani X8 yeterli.

Bazı Laptop modellerinde ek kuzey köprüsü gibi aracı bağlantı kurucular kullanmamak için işlemci PCI express hatlarını tek kullanıyorlar.
USB portları, SSD yuvaları gibi şeyler için X16 yerine X8 çalışıyor olabilir.

Merak etmeyin X8 sınırlarını zor kullanıyordur, yani X8 yeterli.
Cevabınız için teşekkürler. Fakat bu pc budget sınıfı bir cihaz değil böyle bir şey yapacaklarını sanmam. Zaten asusa mail attım ve onlar da x16 kullanmalı dediler. Hala ileriki konuşmalar için cevap bekliyorum sağolsunlar çok hızlılar. Performans farkının olmayacağının da farkındayım. Onun dışında sadece bir M.2 ssd var sistemde şayet o da chipsete bağlıdır tahminimce.

Bunların dışında HWinfo'da Bus kısmında x16 Controller yazıyor, bölümü genişlettiğimde PCIe x8 Bus yazıyor. Gerekirse ekran görünütleri paylaşabilirim. İnsanı sinir ediyor 2120 dolarlık bir cihazda böyle saçma hataların olması.

@Pejosk benzer bir durum ROG Zephyrus modelinde de vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada @Recep Baltaş hocam bahsetmişti olmamasından.
Eğer eksik ya da yanlış bilgilendirme yapıyorsam o düzeltir diye umuyorum.

Bu arada sadece M.2 olsa bile USB portları, Wi-Fi modülü gibi şeyler de bağlı.

@Pejosk benzer bir durum ROG Zephyrus modelinde de vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada @Recep Baltaş hocam bahsetmişti olmamasından.
Eğer eksik ya da yanlış bilgilendirme yapıyorsam o düzeltir diye umuyorum.

Bu arada sadece M.2 olsa bile USB portları, Wi-Fi modülü gibi şeyler de bağlı.
Dediğiniz kısmı izledim sanırım. Bende Kuzey Köprüsü var anakartta açtığımda görmüştüm. Zaten ASUS x16 olmalı dedi hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı