RTX 2070 Mafia 1 remake’de fareyi hzılı döndürünce drop oluyor

kurabiyeed

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Mafia 1 remake indirdim oyunda FPS 70-80 dolanıyorum ama oyunda fare ile ani dönüş yapınca drop yiyor sebebi ne olabilir?

Not: Diğer oyunlarda olmuyor.

RTX 2070.
Ryzen 5 2600X.
16 GB RAM.
Bana büyük ihtimalle darboğaz diyeceksiniz ama işlemci yüzde 50-60 dolanıyor.
GPU ise 80-90 dolanıyor.

Fareyi hızlı hareket ettirince görüntü acayipleşiyor bende de. Ayrıca Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon açık olmasına rağmen 60 FPS üzerinde yırtılmalar oluyor mecbur V-Sync ile oynuyorum. Sebebini anlamadım tüm oyunlarda bu ayar işe yarıyor bu oyunda yaramıyor, bir patch şart.

Fareyi hızlı hareket ettirince görüntü acayipleşiyor bende de. Ayrıca Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon açık olmasına rağmen 60 FPS üzerinde yırtılmalar oluyor mecbur V-Sync ile oynuyorum. Sebebini anlamadım tüm oyunlarda bu ayar işe yarıyor bu oyunda yaramıyor, bir patch şart.
Motion blur kapalıyken bile sağ sol hareketlerinde görüntü kayıyor, çok saçma bir hal alıyor ise aynı sorun bende de var.
Garip. Ama diğer sorunların yaninda bu hiç geldiğinden takmıyorum.

Fareyi hızlı hareket ettirince görüntü acayipleşiyor bende de. Ayrıca Radeon geliştirilmiş senkronizasyon açık olmasına rağmen 60 FPS üzerinde yırtılmalar oluyor mecbur v-Sync ile oynuyorum. Sebebini anlamadım tüm oyunlarda bu ayar işe yarıyor bu oyunda yaramıyor, bir patch şart.

Ne kadar hızlı döndrürsen o kadar FPS düşüyor komik olan o ryghrghtryhtr.
Motion blur kapalıyken bile sağ sol hareketlerinde görüntü kayıyor, çok saçma bir hal alıyor ise aynı sorun bende de var.
Garip. Ama diğer sorunların yaninda bu hiç geldiğinden takmıyorum.

Oyunun optimizasyonunu kötü bulan tek ben değilim değil mi?

2600x RTX 2070 için yeterli bir işlemci değil. Yüzde 20 - 30 kadar darboğaz yapar oyunlarda. Konuya gelecek olursak hatayi youtube falan yazın bazen oyun dosyaları eksik oluyor ya da eski oyunlarda birkaç ayar yapmak gerekiyor. Çekirdek kullanımı azaltma vs.

Artı -1 Eksi
Yanlış anlaşılmasın ancak, oyun orijinal mi? Oyun orijinal değilse buna benzer sorunlarla karşılaşmak çok normal.

Oyunu denemek için indirdim çünkü arkadaşta RTX 2080 vardı ve kasıyordu ben de bir tırstım torrent indirdim bende de hemen hemen garip şekilde FPS sorunu yaşıyorum not: Arkadaşta orijinal Mafia vardı.
2600X RTX 2070 için yeterli bir işlemci değil. Yüzde 20 - 30 kadar darboğaz yapar oyunlarda. Konuya gelecek olursak hatayi YouTube falan yazın bazen oyun dosyaları eksik oluyor ya da eski oyunlarda birkaç ayar yapmak gerekiyor. Çekirdek kullanımı azaltma vs.

Peki cyber da sıkıntı yapar mı bu darboğaz mesela W3'de Ultra 90 FPS alıyorum drop nadir hatta hiç olmuyor desem yeridir sadece kalabalık yerlerde 60-70'e düşüyor.

Yanlış anlaşılmasın ancak, oyun orijinal mi? Oyun orijinal değilse buna benzer sorunlarla karşılaşmak çok normal.

Playstation'da bile ekran yırtılmaları var. Oyunun kendisi biraz sorunlu droplar, yırtılmalar, ekran bozulması vb. Korsan bile olsa oyun dosyaları aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

PlayStation'da bile ekran yırtılmaları var. Oyunun kendisi biraz sorunlu droplar, yırtılmalar, ekran bozulması vb. korsan bile olsa oyun dosyaları aynı.

Mafia 1 kasabilir oynamasamda olur ama aynı sorunları sırf darboğaz yüzünden Cyberpunk'da olur mu ondan endişeliyim.

Oyunu denemek için indirdim çünkü arkadaşta RTX 2080 vardı ve kasıyordu ben de bir tırstım torrent indirdim bende de hemen hemen garip şekilde FPS sorunu yaşıyorum not: Arkadaşta orijinal Mafia vardı.
Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz, ikiniz de? Arkadaşınız 2080 gibi bir kartı 1080p çözünürlükte kullanıyorsa sorun oyunda değil bence. Optimizasyon sıkıntısı illaki vardır ancak CPU ve GPU kullanımları olması gerektiği gibi değilse bence donanımsal da sorun var demektir, darboğaz gibi. %80-90 arası dolanması demek %99'da çalışmıyor demek, yani bir nevi darboğaz yiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı