RTX 2070 Mafia 1 remake’de fareyi hzılı döndürünce drop oluyor

kurabiyeed

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Mafia 1 remake indirdim oyunda FPS 70-80 dolanıyorum ama oyunda fare ile ani dönüş yapınca drop yiyor sebebi ne olabilir?

Not: Diğer oyunlarda olmuyor.

RTX 2070.
Ryzen 5 2600X.
16 GB RAM.
Bana büyük ihtimalle darboğaz diyeceksiniz ama işlemci yüzde 50-60 dolanıyor.
GPU ise 80-90 dolanıyor.

2600X ile 2070 o kadar kötü bir ikili değil aslında Cyberpunk'da pek sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

1080P Ultra 70-80 FPS var mıdır? Eğer Cyberpunk'da DLSS varsa yüksek ihtimal kurtardım.
Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz, ikiniz de? Arkadaşınız 2080 gibi bir kartı 1080P çözünürlükte kullanıyorsa sorun oyunda değil bence. Optimizasyon sıkıntısı illaki vardır ancak CPU ve GPU kullanımları olması gerektiği gibi değilse bence donanımsal da sorun var demektir, darboğaz gibi. %80-90 arası dolanması demek %99'da çalışmıyor demek, yani bir nevi darboğaz yiyor.

Yanlış hatırlamıyorsam R7 2700X'i vardı. CPU: 80-90 arası dolanırsa darboğaz oluyor değil mi?

Korsana destek verilmediğini biliyorsunuz diye düşünüyorum. Eğer "deniyorsanız", bu andan itibaren bir nevi denemiş sayılırsınız. Orijinal olarak, Steam gibi iade politikasına sahip bir platformdan oyunu alın, aynı donmalar 2 saat içerisinde zaten kendini belli eder diye düşünüyorum. Satın alırken, Steam için konuşuyorum, tüm miktarı kartınızdan öderseniz iade ettiğinizde ödediğiniz miktar geri kartınıza gelecektir. Lütfen orijinal oyun üzerinde testlerinizi gerçekleştirin :).

Korsana destek verilmediğini biliyorsunuz diye düşünüyorum. Eğer "deniyorsanız", bu andan itibaren bir nevi denemiş sayılırsınız. Orijinal olarak, Steam gibi iade politikasına sahip bir platformdan oyunu alın, aynı donmalar 2 saat içerisinde zaten kendini belli eder diye düşünüyorum. Satın alırken, Steam için konuşuyorum, tüm miktarı kartınızdan öderseniz iade ettiğinizde ödediğiniz miktar geri kartınıza gelecektir. Lütfen orijinal oyun üzerinde testlerinizi gerçekleştirin :).

İade edince para karta düşmüyor o yüzden almaktan çekindim.

He bu arada.
Ben bu fotoyu görünce darboğaz yok diyorum doğru mu görüyorum?

Dosya Ekleri

• zz.jpeg
    zz.jpeg
    165,1 KB · Görüntüleme: 39
He bu arada.
Ben bu fotoyu görünce darboğaz yok diyorum doğru mu görüyorum?
%76 GPU kullanımı ve bu kullanıma göre sıcaklığı, CPU çekirdeklerinin kullanım yüzdeleri arasındaki dengesizlik ve CPU sıcaklığı darboğaz olduğunu gösteriyor, alınan FPS de işin kaymağı :). Konuya bağımlı/bağımsız o sıcaklıkları ne yapıp edip kontrol etmeniz, düşürmeniz lazım.

Geri
Yukarı