RTX 2070 Overclock Yapmak

AimCraviTe

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, RTX 2070 Ventus 8 GB ekran kartını kullanıyorum. i7 8700, 16 GB RAM var ve ASUS TUF B360-PRO GAMING ana kartını kullanmaktayım. Ve RTX 2070 ekran kartımı overclock yapmak istiyorum. Bunun için MSI Afterburner tarafından en iyi verileri yazabilir misiniz bilen varsa aranızda lütfen? Teşekkürler.

Her çipsette aynı değerlerde OC olmuyor. MSI Afterburner üzerinedn OC Scanner ile otomatik olarak en stabil değerlere Overclock yapabilirsiniz. Bu sadece Core Clock için geçerli. İsterseniz bellek frekanslarını da arttırabilirsiniz.

Merhabalar, RTX 2070 Ventus 8 GB ekran kartını kullanıyorum. i7 8700, 16 GB RAM var ve ASUS TUF B360-PRO GAMING ana kartını kullanmaktayım. Ve RTX 2070 ekran kartımı overclock yapmak istiyorum. Bunun için MSI Afterburner tarafından en iyi verileri yazabilir misiniz bilen varsa aranızda lütfen? Teşekkürler.

Zaten soğutması çok başarılı olmayan bir ekran kartı kullanıyorsunuz ve kullandığınız kart 2070 bana kalırsa yapmayın derim. Bir de ne olduda o.c gereksinimine gerek duydunuz. En fazla %5 fark ediyor. O.C saçma bir tutku bence.

O ekran kartında hangi oyunun performansından tatmin olmadın yahu :D.

Nvidia kartlar son yıllarda OC yapılsa da hemen hemen aynı performansı veriyor. Yazılım kontrolüne bırakmanızı öneririm.
Diğer taraftan biraz, hobi vs. amaçlıysa voltajla oynamadan saat frekansı artırarak ve bağlı max. güç tüketimini ve sıcaklık limitini otomatik ayarlayarak deneme yapabilirsiniz.

Eğer çok fazla fark etmiyor ise o zaman gerek yok. Yinede teşekkürler :D
Bu arada, bu konu harici bir şey olarak şunu sormak istiyorum. Yani sizlerin düşüncülerini merak ediyorum bu konu hakkında. Neredeyse 2 yıldır 240Hz monitör kullanmaktayım. Ekstra olarak 2K ya da 4K 60Hz / 120Hz / 144Hz gibi monitör almayı düşünüyorum. Yani bu offline oyunlar için, GTA 5, Far Cry, ve diğer oyunlar vs. peki 240Hz'ye alıştıktan sonra mesela 60Hz ya da diğer 240Hz altındaki değerler çok kasıyormuş gibi geliyor. Mesela 60Hz olan bir Laptop'un fareyi kıpırdatınca çok kasıyor gibi gözüküyor. Bu normal olabilir. Sizler ne düşünüyorsunuz beyler?

240-144 farkı 144-60 kadar hissedilmez diye düşünüyorum ama 144'den 60'a düşmek gerçekten berbat bir şey.

Yani ikinci monitör olarak, 2K ya da 4K almak istiyorum istiyorum çünkü ekran kartını 100% kullanıp 4K'da oyunlar oynamak. Diğer 240Hz monitörümde ise rekabetçi oyunları oynamaya devam ederim :D

Yani ikinci monitör olarak, 2K ya da 4K almak istiyorum istiyorum çünkü ekran kartını 100% kullanıp 4K'da oyunlar oynamak. Diğer 240Hz monitörümde ise rekabetçi oyunları oynamaya devam ederim :D
Çok mantıklı olur aslında. Zaten 2K veya 4K'da 60 FPS üstü kolay kolay görülmez herhalde.

Geri
Yukarı