RTX 2070 sistemde 0xc00000e hatası

Erikson

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengace Pro 3200MHz (8x2) Viper 3200MHz (8x2)
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD, Kingston M2 SSD, Kingston Harddisk
Ekran kartı
RTX 2070
Anakart
TUF B450 Plus Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Merhaba herkese iyi günler. Bilgisayarıma bakım yaptıktan sonra başlama ekranında donup kalıyor. BIOS menüsüne girebiliyorum format atmaya çalıştığımda da hata veriyor. Şimdi yeni bir hata olarak 0xc00000e bunu verdi. Bilgisayar tamircisine verdiğimde anakartın bozulduğunu söyledi. Çözüm nedir?

Merhaba herkese iyi günler. Bilgisayarıma bakım yaptıktan sonra başlama ekranında donup kalıyor. BIOS menüsüne girebiliyorum format atmaya çalıştığımda da hata veriyor. Şimdi yeni bir hata olarak 0xc00000e bunu verdi. Bilgisayar tamircisine verdiğimde anakartın bozulduğunu söyledi. Çözüm nedir?

SSD sıkıntısıdır büyük ihtimal. Kendi SSD'mden biliyorum %29 sağlığı bende böyle hata alıyorum bazen:D.

SSD sıkıntısıdır büyük ihtimal. Kendi SSD'mden biliyorum %29 sağlığı bende böyle hata alıyorum bazen:D
Bakım yapmadan önce baktığım da SSD sağlığı 99 idi harddisk ise 97 de idi

SSD sıkıntısıdır büyük ihtimal. Kendi SSD'mden biliyorum %29 sağlığı bende böyle hata alıyorum bazen:D
Bakım yapmadan önce baktığım da SSD sağlığı 99 idi harddisk ise 97 de idi.
Anakartda sıkıntı olsa görüntü alamazsın, SSD veya HDD'de sıkıntı var.
Bios menüsünden baktığımda SSD ve harddiskte sata6g vs yazıyor fakat M2 ssd de sadece ismi var sata yazmıyor. M2 slotu bozulmuş olabilir mi

Bakım yapmadan önce baktığım da SSD sağlığı 99 idi hard disk ise 97 de idi.

Bakım yapmadan önce baktığım da SSD sağlığı 99 idi hard disk ise 97 de idi.

BIOS menüsünden baktığımda SSD ve hard diskte SATA6g vs yazıyor fakat M.2 SSD de sadece ismi var SATA yazmıyor. M.2 slotu bozulmuş olabilir mi?

Laptopun icini AC kontrol et M.2 yerinde mi diye. M.2'nin bozuldugunu dedigim gibi düşünmüyorum, yazılımsal sorundur.

0xc00000e hata kodun donanım sorunları ve bozuk sistem dosyaları ile ilgili olabilir. Bu hata kodu, genellikle sistemin önemli bir donanımı algılayamadığı veya sistem dosyalarının bozulduğu durumlarda ortaya çıkabilir. Şu adımları uygulayabilirsin:
  1. Windows Otomatik Onarım Aracı’nı kullanın: Bu araç, sistem dosyalarını onarmak ve hata kodunu düzeltmek için kullanılabilir.
  2. BCD dosyasını ve ana yükleme kaydını yeniden oluşturun: BCD, önyükleme yapılandırma verileridir ve bu dosyanın bozulması hata koduna neden olabilir.
  3. BIOS’u varsayılan ayarlara sıfırlayın: BIOS ayarlarınızı varsayılan değerlere döndürmek, sorunu çözebilir.
  4. CMOS pilini kontrol edin ve değiştirin: CMOS pilinin bozulması, sistem saatini ve BIOS ayarlarını etkileyebilir ve bu tür hatalara yol açabilir.
Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, donanım bileşenlerini kontrol etmek ve gerekirse değiştirmek önemlidir. RAM, sabit disk gibi bileşenlerin bağlantılarını ve sağlamlığını kontrol edin.

Geri
Yukarı