RTX 2070 sistemde CoD Cold War FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Antonio Montana

Kilopat
Yer
El Fureidis
Önceden yaşamıyordum sonra bir anda ortaya çıkmaya başladı.

Oyun içi göstergelerinden baktığımda FPS düşmesi anında "CPU time" isimli gösterge 5-6 ms gösterirken birden fırlıyor ve FPS drop yiyorum.

MSI Afterburner üzerinden kontrol ettiğimde ise FPS düşmesi anında CPU ve GPU kullanımlarım 0'ı görüyor. Kanser olmama ramak kaldı bir çare.

Sistemim;

AMD R5 3600X.
ASUS Dual RTX 2070 EVO.
ASUS TUF B450-PRO Gaming.
Corsair Vengeance16 GB (2x8) 3200MHz.
Xigmatek lamıya.
Xigmatek X-Power 650W 80+
WD Blue 500GB SSD.

Son düzenleme:
Diğer oyunlarda herhangi bir problem yaşamadım, temiz kurulum yaptım BİOS nasıl sıfırlayacağımı bilmiyorum donanımsal değilse denerim. Bilgisayarımda tek disk var, CoD Warzone oynarken herhangi bir problem yaşamıyorum sadece Cold War'da bu problemle karşılaştım.
Merhaba,

Merhaba,

Tek bir oyun için bios sıfırlamak riskli değil mi ? 😳 uğraştığına değmez, pubg başla.

Tek bir oyun için bios sıfırlamak riskli değil mi ? 😳 uğraştığına değmez, pubg başla
Yaklaşık 5 dakika sürecek risksiz bir işlem BIOS sıfırlama, nükleer füze başlığı değil bu patlamaz BIOS sıfırlama yapınca, silinen herhangi bir şey olmaz. Bu forumda e internette tonla BIOS sıfırlama rehberi mevcut izleyip yapabilir.

Sistemsel bir sorun olunca BIOS sıfırlama, temiz Windows kurulumu yapmak geliyor ilk başta. Yazılım kökenli sorunları çözmeyi denemek sonra donanımsal sorunlara yönelmek lazım. Uğraşma onu bırak buna başla demek çözüm değil. PUBG donma yaparsa ne yapacağız?

Çözüm önerisi istemiş kişi sizinki sorunu görmezden gelmek.

Yaklaşık 5 dakika sürecek risksiz bir işlem BIOS sıfırlama, nükleer füze başlığı değil bu patlamaz BIOS sıfırlama yapınca, silinen herhangi bir şey olmaz. Bu forumda e internette tonla BIOS sıfırlama rehberi mevcut izleyip yapabilir.

Sistemsel bir sorun olunca BIOS sıfırlama, temiz Windows kurulumu yapmak geliyor ilk başta. Yazılım kökenli sorunları çözmeyi denemek sonra donanımsal sorunlara yönelmek lazım. Uğraşma onu bırak buna başla demek çözüm değil. PUBG donma yaparsa ne yapacağız?

COD MW sorunlu bir oyun ondan dedim. Ben ne yaptıysam lag sorununa çözüm bulamadım. Uğraşmaya değmez. Başka oyunlarda sorun yok, sadece bu oyunda yapıyor. Bu da oyun sorunlu demek.

Evet oyun sorunlu olabilir. Ancak videodaki sorun oyunun optimizasyonundan kaynaklı değil. Oyun dosyaları bozuk, yazılımsal bir sorun ya da donanımsal bir sorun. İşlemci ve ekran kartı kaç Watt çekiyor, güç kaynağı bu durumda kaç Watt harcıyor acaba, güç kaynağımı sıkıntılı gibi gibi bir çok sorun ve sıkıntı ihtimali olabilir ama boş verin uğraştığınıza değmez :)

BIOS pilini baktığımda göremedim galiba ekran kartının altında kalıyor ve ekran kartını ilk aldığımda takamamıştım. Çıkartırsam tekrar takabileceğimden de emin değilim açıkçası.

Problemi çözdüm, problem NVIDIA Windows 11 güncellemesinden kaynaklanıyormuş. Eski sürüme (471.68 sürümüne) döndüğümde problem ortadan kalktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konuyu hortlatacağım ama çözebildiniz mi? Ayrıca Discord ayarlarınızda arkadaş ekleme filtresi koymuşsunuz.Ekleyemedim sizi.

Geri
Yukarı