RTX 2070 Super her gün mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Yuşa Nuh Uslu

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG 16GB (2x8GB) Spectrix D41 TUF Gaming RGB 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
XPG SX8200 Pro PCIe Gen3x4 M.2 2280 1 TB
Ekran kartı
MSI RTX2070 SUPER GAMING X TRIO
Anakart
MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI 4400MHz(O.C) DDR4 So
İşlemci
AMD Ryzen 3700X
Son bir haftadır günde 2-3 kez mavi ekran hatası alıyorum. Dump dosyalarını linkte bulabilirsiniz. Her hatayı araştırarak çözümünü uygulamama rağmen bu sefer başka bir hata ile mavi ekran hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozulmuş olabilir. Donanımsal bir arızaya çözüm bulamazsınız. Ben solsa RAM'lerden kuşkulanırdım. Tek RAM'le biraz gidin bakalım ne olacak.

Hocam BIOS güncelleyin. Bir de sıcaklık değerlerinizi kontrol edin ilk olarak bence. Sonra da arkadaşın dediği gibi RAM'ler üzerinden kontrol edin.

Hocam BIOS güncelleyin. Bir de sıcaklık değerlerinizi kontrol edin ilk olarak bence. Sonra da arkadaşın dediği gibi RAM'ler üzerinden kontrol edin.
Bozulmuş olabilir. Donanımsal bir arızaya çözüm bulamazsınız. Ben solsa RAM'lerden kuşkulanırdım. Tek RAM'le biraz gidin bakalım ne olacak.
Daha önce memtest yapmıştım ve belleklerde sorun olduğu için bellekleri değişmiştim. Geçen hafta memtest yaptığımda ise herhangi bir problem olmadığını gördüm. BIOS güncellemesini de ortalama iki hafta önce yaptım. CPU ve GPU 70-72 dereceyi geçmiyor yükteyken genelde.

Daha önce memtest yapmıştım ve belleklerde sorun olduğu için bellekleri değişmiştim. Geçen hafta memtest yaptığımda ise herhangi bir problem olmadığını gördüm. BIOS güncellemesini de ortalama iki hafta önce yaptım. CPU ve GPU 70-72 dereceyi geçmiyor yükteyken genelde.
Parçaları teker teker değiştirmeden tespit etmek çok zor. Memtest dedi diye her şey düzgün olacak değil. Dediğim gibi ben olsam tek RAM'le denerdim. Yine mavi yersen diğer RAM dene, olmadı slot dene. Sonrası tamirci.

Bir önceki BIOS sürümünü kurmayı da deneyin. Anladığım kadarıyla güncelleme sonrası alıyorsunuz bu hataları. AMD EXPO benzeri bir Boost özelliği varsa kartınızda bunu da devre dışı bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı