RTX 2070 Super nasıldır?

Daha fazla  
Herkese merhabalar. RTX 2070 SUPER kartını Amazon.it'den sipariş verdim az önce. Sistem toplamak istiyorum ekran kartı alabilirsem toplayayım dedim ve Palit marka denk getirip 744Euro'ya mal ettim. Sizlere sorum fiyat olarak ne düşünüyorsunuz? OC deneyebilirim, diğer Amazon'lardan da başka kartları takip ediyorum. Hedefim de RTX 3060 veya 3070 denk getirmek var. 744Euro bu karta sizce fazla mı? 2.el kart düşünmüyorum arkadaşlar. İşlemci olarak R5 3600 veya 5600X düşünüyorum.

1620768487445.png

2060S 10k TL. 744 Euro 7508TL.

5600X ve RTX 2070 Super iyi gider. Kullanıyorum FPS değerleri aşarı iyi. İşlemci bazlı oyunlarda bu ikili üzmez.

CS:GO'da şu an en düşük 350 en yüksek 600-800 arası gördüm.

Bu iki işlemciden birini alırsan yanına iyi bir havas soğutma veya sıvı soğutma al.

çok denmez , ama az da denmez güncel piyasaya göre.
Güncel piyasa için evet ama stok sorunları aşıldığı zaman sanırım iyi bir zarar ettirir diye düşünüyorum bana.
Yani evet Türkiye piyasası için iyi rakama denk getirdim ama kuşkum 5-6 ay sonrası için birazda. Çünkü 700-800 Euro-Dolar civarlarında 3060-3070 ler denk gelebiliyor bazen onu kafama takıyorum.
5600X ve RTX 2070 Super iyi gider. Kullanıyorum FPS değerleri aşarı iyi. İşlemci bazlı oyunlarda bu ikili üzmez.

CS:GO'da şu an en düşük 350 en yüksek 600-800 arası gördüm.

Bu iki işlemciden birini alırsan yanına iyi bir havas soğutma veya sıvı soğutma al.
Rekabetçi oyunları oynamıyorum genel olarak hikaye tabanlı oyunları oynarım ben, yanına mutlaka sıvı soğutma alıcam. Ekran kartı ısınıyor mu peki bu da merak ettiğim bir konu.
Hayalimdeki ekran kartlarindan birisi simdiden hayırlı olsun bizimde olur inşallah.
Alabiliyorsanız 5600X alin bütçeniz yoksa R5 3600 le de güzel olur.

Daha iyileri sizin olsun inşallah çok teşekkür ederim. Yani sistemi yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum öyle çok bir acelem yok şuan PS4 Pro üzerinden oyunlarımı oynayabiliyorum benimkisi ileriye dönük işte yeni nesile geçme isteği birnevi. O yüzden 5600X'i zorlarım gibi ama R5 3600 acaba darboğaz olur mu ki.

Güncel piyasa için evet ama stok sorunları aşıldığı zaman sanırım iyi bir zarar ettirir diye düşünüyorum bana.

Yani evet Türkiye piyasası için iyi rakama denk getirdim ama kuşkum 5-6 ay sonrası için birazda. Çünkü 700-800 Euro-dolar civarlarında 3060-3070'ler denk gelebiliyor bazen onu kafama takıyorum.

Rekabetçi oyunları oynamıyorum genel olarak hikaye tabanlı oyunları oynarım ben, yanına mutlaka sıvı soğutma alacağım. Ekran kartı ısınıyor mu peki bu da merak ettiğim bir konu.

Daha iyileri sizin olsun inşallah çok teşekkür ederim. Yani sistemi yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum öyle çok bir acelem yok şu an PS4 Pro üzerinden oyunlarımı oynayabiliyorum benimkisi ileriye dönük işte yeni nesile geçme isteği birnevi. O yüzden 5600X'i zorlarım gibi ama R5 3600 acaba darboğaz olur mu ki.

Yok olmaz R5 3600 güçlü bir işlemci.
Hatta 2080'e kadar darboğaz yapmaz tam fp işlemci.

Rekabetçi oyunları oynamıyorum genel olarak hikaye tabanlı oyunları oynarım ben, yanına mutlaka sıvı soğutma alacağım. Ekran kartı ısınıyor mu peki bu da merak ettiğim bir konu.

Tek çekirdekte 5600X üzmez yine en mantıklısı bence 5600X. Bütçe varsa tavsiye ederim.

Ekran kartı soğutması modelden modele değişiyor. Ben ASUS Dual RTX 2070 Super EVO kullanıyorum. 63 dereceyi geçmiyor. Fan hızı %30-40 arası dolaşıyor.

Yok olmaz R5 3600 güçlü bir işlemci.
Hatta 2080'e kadar darboğaz yapmaz tam fp işlemci.
Anladım hocam o zamanki fiyatlara göre bir yol izleyeceğiz artık.
Tek çekirdekte 5600X üzmez yine en mantıklısı bence 5600X. Bütçe varsa tavsiye ederim.

Ekran kartı soğutması modelden modele değişiyor. Ben ASUS Dual RTX 2070 Super EVO kullanıyorum. 63 dereceyi geçmiyor. Fan hızı %30-40 arası dolaşıyor.
Bu kartta çift fanlı, palit soğutma konusunda başarılı diye duymuştum ama biraz araştırayım bakalım.

Geri
Yukarı