RTX 2070 Super sistem düşük FPS

Geez

Femtopat
Daha fazla  
PC de anlam veremediğim bir FPS düşüklüğü var, internette izlediğim bir videoda adam Control oyununda FPS'leri gösteriyor, ilk fotoğraf 1080p DLSS açık RTX yüksek ve açık, fotoğrafta belli olmuyor ama FPS 40.

fps3 dlss no rtx high.PNG

Bu fotoğrafta NVIDIA'nın FPS Advanced'ı acık değil ama RTX kapalı DLSS kapalı 1080p hali.

fps 1.PNG

Bu fotoğrafta DLSS açık RTX kapalı 1080p.

fps2.PNG

Tek bu oyunda da olmuyor bu, oynadığım her singler-Player oyunlarda yaşadım bu sorunu, GTA 5, Cyberpunk, Dying Light vs. hep bir FPS sıkıntı yaşıyorum. Bu arada sistem her zaman güncel, her gelen yeni güncellemeyi direkt yapıyorum.

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 3600X.
MSI Ventus 2070s.
16 GB CL16 3200MHz RAM.
Gigabyte B450M S2H anakart.

PC de anlam veremediğim bir FPS düşüklüğü var, internette izlediğim bir videoda adam Control oyununda FPS'leri gösteriyor, ilk fotoğraf 1080p DLSS açık RTX yüksek ve açık, fotoğrafta belli olmuyor ama FPS 40.

Eki Görüntüle 1068600

Bu fotoğrafta NVIDIA'nın FPS Advanced'ı acık değil ama RTX kapalı DLSS kapalı 1080p hali.

Eki Görüntüle 1068598

Bu fotoğrafta DLSS açık RTX kapalı 1080p.

Eki Görüntüle 1068599

Tek bu oyunda da olmuyor bu, oynadığım her singler-Player oyunlarda yaşadım bu sorunu, GTA 5, Cyberpunk, Dying Light vs. hep bir FPS sıkıntı yaşıyorum. Bu arada sistem her zaman güncel, her gelen yeni güncellemeyi direkt yapıyorum.

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 3600X.
MSI Ventus 2070s.
16 GB CL16 3200MHz RAM.
Gigabyte B450M S2H anakart.

Driverlar güncelmi acaba?

3600X, 1080P için iyi bir işlemci değil. Tek çekirdek performansı ekran kartına yeterli gelmeyebilir. Ayrıca ekran kartı ısınız da pek normal değil. 83 derece çok fazla. DSR açıp çözünürlüğü 2K'ya çekin. Rahatlama olacak mı diye bir test edin. Ekran kartı ısılarının yüksek olması direkt FPS'e etki eder. 83 sınırda bir rakam.

Videoyu paylaşmamışım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buda dediğim video.
Driverlar güncelmi acaba?
Güncel, yazdığım gibi geldiği gibi tüm güncellemeleri yapıyorum ama anakart bios güncel değil, şuan ki sürüm f50 en son gelen sürün f61c, aralarında 5 sürüm fark var ondan dolayı da olabilir mi?
Ekran kartı driverlarını DDU ile silip tekrar yükleyin.
SSD nedir?
Samsum evo 970 evo plus 500gb
3600X, 1080p için iyi bir işlemci değil. Tek çekirdek performansı ekran kartına yeterli gelmeyebilir. Ayrıca ekran kartı ısınız da pek normal değil. 83 derece çok fazla. DSR açıp çözünürlüğü 2K'ya çekin. Rahatlama olacak mı diye bir test edin. Ekran kartı ısılarının yüksek olması direkt FPS'e etki eder. 83 sınırda bir rakam.

DSR'yi nereden kapatacağım, bilmiyorum da söyler misin acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı