RTX 2070 Super sistem toplama

Bütçe
10000

devo35

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bundan yaklaşık 5.5 sene önce Technopat Sosyal sayesinde bir sistem toplamıştım. Bu arada, geçen zaman boyunca sisteme herhangi bir upgrade yapmadım. Artık sistemim son çıkan oyunları kaldıramamaya başladı. Bundan dolayı, yeni bir sistem toplamaya karar verdim.

Bu konuyu açmadan önce ufak araştırmalar yaptım. Ekran kartını RTX 2070 Super olarak seçmeye karar verdim. Diğer bileşenler konusunda kararsızım. Sinerjide bulunan şu sistemdeki Sinerji Gaia, ekran kartı hariç diğer bileşenleri sisteme düşündüm. Ancak işlemcinin stok soğutucusu yeterli mi, kasanın hava akışı nasıl, güç kaynağı kaliteli ve bu sisteme yeterli midir tarzındaki sorulara kafamda cevap bulamadım. Sizce düşündüğüm sistem, beni yarı yolda bırakır mı?

Bu arada bütçem 10000 TL, 10000 TL'lik bir sistem de önerebilirsiniz. Fakat sistem toplama işinde tecrübesiz olduğum için, parçaları kendim birleştirmeyi düşünmüyorum. Bir bilgisayar toplama sihirbazından toplayıp almayı düşünüyorum.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır olması biraz zoraldı:

Önerdiğiniz bilgisayara anca göz atabildim. Önerdiğiniz ekran kartı modelini ilk defa duyuyorum sağlam bir marka mıdır? Kartın soğutması yeterli midir? Bir de forumda Ryzen 5 3600 işlemcilerin ısınma problemi ilgili konular okudum. Acaba ek olarak soğutucu gerekli midir? Bu arada bütçeyi biraz esnetebiliriz 10000-11000 TL arası gibi

Geri
Yukarı