RTX 2070 Super sistemde düşük CPU, GPU kullanımı ve düşük FPS oluyor

Blescape

Femtopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D30 8GB*2 3200mhZ
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 2070 SUPER
Anakart
MSI B450M PRO-M2
İşlemci
Ryzen 5 3600X
Escape from Tarkov aldım ve oynayayım dedim. Fakat oyunu açtığımda çok düşük FPS aldığımı fark ettim. Sistemin benchmark testlerini biraz YouTube'da inceledim ve hemen hemen her oyunda aynı sisteme sahip olan kişilerden daha az FPS alıyorum. Aşağıdaki kullanım oranları olması gerektiği gibi mi düzeltebileceğim ne var? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Sistem.
XPG Gammix D30 8gb*2 3200MHz.
MSI GeForce RTX 2070 Super.
MSI B450M Pro- M.2
Ryzen 5 3600X.

Dosya Ekleri

• stats.png
    stats.png
    69,6 KB · Görüntüleme: 29
Escape from Tarkov aldım ve oynayayım dedim. Fakat oyunu açtığımda çok düşük FPS aldığımı fark ettim. Sistemin benchmark testlerini biraz YouTube'da inceledim ve hemen hemen her oyunda aynı sisteme sahip olan kişilerden daha az FPS alıyorum. Aşağıdaki kullanım oranları olması gerektiği gibi mi düzeltebileceğim ne var? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Sistem.
XPG Gammix D30 8gb*2 3200MHz.
MSI GeForce RTX 2070 Super.
MSI B450M Pro- M.2
Ryzen 5 3600X.

Başka oyunlara baktın mı?

Draboğaz oluyor gibi hocam bir grafiklernizi yükseltin öyle deneyin.
Her şeyi high'a aldım. FPS yükseldi fakat hala kullanımları düşük monitörüm 144 Hz aldığım FPS'i arttırmak için başka yapabileceğim bir şey var mı? Yeni istatistikler fotoğraftaki gibi

Güç yönetimi ayarlarınıza bakın.
Nihai performansta kullanıyorum. İdeal olan budur diye düşünerek?

Başka oyunlara baktın mı?
Warzone ve Battlefield'da da benzer şekilde benchmarklardan daha düşük FPS alıyorum

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-07_230504475.png
    resim_2024-02-07_230504475.png
    50,9 KB · Görüntüleme: 11
Her şeyi High'a aldım. FPS yükseldi fakat hala kullanımları düşük monitörüm 144 Hz aldığım FPS'i arttırmak için başka yapabileceğim bir şey var mı? Yeni istatistikler fotoğraftaki gibi

Nihai performansta kullanıyorum. İdeal olan budur diye düşünerek?

Warzone ve Battlefield'da da benzer şekilde benchmarklardan daha düşük FPS alıyorum

RDR2 veya Cyberpunk var mı sende? Onlarda aldığın FPS nedir?

RDR2 veya Cyberpunk var mı sende? Onlarda aldığın FPS nedir?
İkisi de yüklü değil. Bilgisayarda şu an sadece Tarkov var. Battlefield ve Warzone'a daha önceden bakmıştım fakat yine de yeterli fpsle oynatıyor diye çok kasmamıştım bu durumu EFT'ye girince oynanamayacak halde olduğu için yazayım dedim

Geri
Yukarı