RTX 2070 Super sistemde Yüksek ve düşük ayarlarda FPS farkı yok

Mustafa Temel

Decapat
Öncelikle sisteminden bahsedeyim.
  • MSI X570'a-PRO.
  • RTX 2070 Super.
  • 16 GB RAM 3200MHz.
  • 3600X
  • 750W Gold.
  • 240Hz monitör.
-Sorunuma gelecek olursak Valorant'ta düşük Ayarlarda'da 200-300 arası alıyorum yüksek Ayarlarda'da 200-300 arası alıyorum.

Dip not:
-V-Sync kapalı, ekran kartı kısıtlama kapalı.

Şimdiden yazacak arkadaşlara teşekkürler :)
Arkadaşlar yazmayı unutmuşum pil ayarları en yüksekte yazacak arkadaşların haberi olsun.

İşlemci limitine takılıyor olabilirsin. Riot oyunları optimizasyon sorunlu oluyor. Yükü işlemciye bindiriyor ama en fazla 2 ya da 4 çekirdek kullanıyor. Bu da işlemci darboğazına neden oluyor.

Bende de 2070 Super var. Aynı şekilde, CS:GO'da çözünürlük ve görüntü ayarı değiştirdiğim zaman, FPS fark etmiyor. Muhtemelen, sınırı ekran kartın değil, işlemcin koyuyordur.

@Mustafa Temel Demek istediğim; sınırı koyan şey, işlemciniz ve oyun arasındaki iletişim. Herhangi bir şekilde değiştiremezsiniz. Ya işlemcinizin gücü o kadar, ya da oyunun verebileceği FPS o kadar.

Öncelikle sisteminden bahsedeyim.
  • MSI X570'a-PRO.
  • RTX 2070 Super.
  • 16 GB RAM 3200MHz.
  • 3600X
  • 750W Gold.
  • 240Hz monitör.
-Sorunuma gelecek olursak Valorant'ta düşük Ayarlarda'da 200-300 arası alıyorum yüksek Ayarlarda'da 200-300 arası alıyorum.

Dip not:
-V-Sync kapalı, ekran kartı kısıtlama kapalı.

Şimdiden yazacak arkadaşlara teşekkürler :)
Arkadaşlar yazmayı unutmuşum pil ayarları en yüksekte yazacak arkadaşların haberi olsun.
selam hocam çözüm burada sanırım iyi oyunlar..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı