RTX 2070 Super ve 3600X sistem donuyor

Hipnoz06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şöyle ki RX 580 ekran kartım vardı sistemimde. Yayın açtığım için ASUS ROG STRIX 2070 Super Advanced Edition ekran kartı aldım ama maalesef şu an sistemim asırı kasıyor, donuyor, ani FPS düşüşleri yaşıyor, verim alamıyorum.

Sistemim.
İşlemci: Ryzen 5 3600X.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 2070 Super.
Anakart: B550PLUS TUF Gaming.
RAM: 2x8 Corsair 300MHz RAM + 2x8 G.Skill 3000MHz RAM.
SSD: Samsung Evo 860.

Oyundayken işlemci kullanımı %30 en fazla. Ekran kartı en fazla %34 ama aşırı kasma, donma yapıyor. Yardımcı olur musunuz?

Eski ekran kartı driverlarınızı temizlediniz mi ve yenisini yüklediniz mi?

format attım bilgisayara ve bütün driverları yükledim bios güncellemesi dahil herşeyi yaptım
Öncelikle DDU yardımıyla var olan tüm ekran kartı sürücülerini kaldırın. Eski ekran kartının kalıntı sürücülerini de kaldırmak için önce AMD'yi seçebilirsiniz. Sonrasında aşağıdaki bağlantıdan ekran kartı sürücünüzü indirin ve kurulumu gerçekleştirin.

NVIDIA DRIVERS GeForce Game Ready Driver WHQL
.
Ekran kartı driverlarınızı kurdunuz mu?
format attım bilgisayara ve bütün driverları yükledim bios güncellemesi dahil herşeyi yaptım
Eski ekran kartı driverlarınızı temizlediniz mi ve yenisini yüklediniz mi?

LOGITECH G402 HYPERION FURY GAMING MOUSE fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da güle güle kullan bende var baya iyi benden demesi

.

LOGITECH G402 HYPERION FURY GAMING MOUSE fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da güle güle kullan bende var baya iyi benden demesi

Son düzenleme:
Neden sistemde iki farklı kit bellek var? CPU kullanım değeri gayet normal ancak GPU hiç normal değil. 3600X ile böyle bir sorun yaşamıyor olmanız lazım. CPU kaynaklı darboğaz yaşıyor olsanız dahi bu aldığınız performansa %10'dan fazla etki etmezdi. Ekran kartı yük altına girdiğinde frekans ve fan devrini kontrol edin.

Herhangi bir program üzerinden fanlarla ilgili manuel bir ayarlama yaptınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı