RTX 2070 Super ve R5 3600X için PSU tavsiyesi

Mehmet Sezer

Kilopat
Daha fazla  
Ayın 7'sinde İtopya'dan verdiğim siparişim dün geldi. Sistem özellikleri:
2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
1 X AMD Ryzen 5 3600X MPK 3.8GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
1 X MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.
1 X Power Boost X-59 RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa.
1 X MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus GP OC 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kartı.
1 X Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma)

Güç kaynağımın kötü olduğunu patlayacağını söylediler. Bilgili olan birileri yardımcı olabilir mi ne yapmalıyım? Şu an elimde para da kalmadı tüm parayı sisteme bayıldım. Acilen değiştirmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler. Bir de ileride değiştirebilecek imkanım olursa kesin bunu al dediklerinizi atarsanız sevinirim.

200 TL bence de az. Sıkıntılı olduğunu bildiğiniz bir ürünü birine ittirmeye çalışmak ne kadar etik o beni ilgilendirmez. O nedenle bence 300 TL gibi satabilirsiniz kolayca elden çıkarmak adına. Yalnız PSU da kasayla geldiyse, ayrı kutusu ve garantisi yoksa bunu da dikkate alın fiyat belirlerken.
PSU'yu elden çıkarmanızı ben de tavsiye ederim. Yeni bir PSU alırken de aynı hataya düşmemek için tekrar buradan yardım almanız da iyi olur.

Hocam iteleme gibi düşünmeyelim sonuçta zorla satmıyorum ki almak isteyene satacağım ürün sıfır dediğim gibi sıfır almayı düşünene daha uyguna bırakmış olacağım
Konuyu o yüzden açtım zaten hocam tavsiye almak için orta düzey beni götürecek bi psu lazım

Almak istediğin sistemi keşke buraya yazsaydın bir fikir alırdın en azından. Aldıktan sonra iş işten geçmiş oluyor.

Yani dediğim gibi bunun etikliği size kalmış. :)
PSU tavsiyesi istiyorsanız bütçe belirtir misiniz? Sadece bu PSU'nun fiyatı kadar mı vereceksiniz mesela onu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı