RTX 2070 Super vs RX 5700 XT

RRaidyn

Hectopat
Merhaba, iyi günler.
Bu iki ekran kartı arasında çok kararsız kaldım. Fiyatı arasında da dağlar kadar fark oluşuyor. RTX 2070 Super'in bilmediğim bir markası 4.500 TL civarındayken RX 5700 XT bilindik markalar 4.000 TL civarındalar. RTX teknolojisi güzel fakat genelde Online oyun oynadığım için ne kadar etki edeceğini kestiremiyorum. Sizce ileriye dönük yatırım olarak RTX mi seçilmeli yoksa o kadar fiyat farkına değmez mi? Aşağıya bir video linki bıraktım. Söylenene göre yeni sürücülerden sonra herhangi bir sıkıntısı da kalmamış. Videoda FPS değerleri de sadece 5-10 FPS fark yaratıyor. Sizin görüşünüz nedir bu konuda?
Video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Bilgisayar kasası hariç 8.000 TL bütçe var arkadaşlar. Ekran kartı, anakart, RAM ve işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX teknolojisinden faydalanmak istiyorsanız 2070S alın. Bütçeniz varken bence 2070S alın DLSS teknolojisini kullanmak sizin için iyi olur.

RTX teknolojisinden faydalanmak istiyorsanız 2070S alın. Bütçeniz varken bence 2070S alın dlss teknolojisini kullanmak sizin için iyi olur.

Tavsiyeler için teşekkür ederim, Ryzen 5 3600 ile 3600X arasında ki fark nedir?
Ayrıca linkte vermiş olduğunuz ekran kartı modeline sorunlu diyen arkadaşlar vardı.

2070SUPER, RX 5700 XT'den daha pahalı. Bütçenize göre bu kararı vermelisiniz ancak ben RX 5700XT öneririm.
Sapphire RX 5700 XT Nitro alın daha iyi.

Kesinlikle, Sapphire RX 5700XT ekran kartı 2070S ile yarışır durumda fakat Sapphire RX 5700XT diğerine göre daha ucuz.

Yukarıdaki arkadaşın yorumundan sonra biraz daha araştırdım. Dlss teknolojisi için işine girdiği zaman yaklaşık %50 performans farkı oluşuyor gözüküyor. Kullanan, bilgisi olan var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı