RTX 2070 vs 2070 Super vs RX 5700 XT

Hayır maalesef kullanamazsınız çünkü kart çıkarken 3.0 ile çıkıyor.
Geriye uyumluluk dediğim 4.0 olan ekran kartını 3.0 olan anakarta takma anlamında.
O zaman fiyat ve ileriye dönüklülük açısından 5700xt almam daha mantıklı olur.
RX 5700 XT mimarisinden dolayı RTX 2080 ve RTX 2070S arasında bir kart, yeni nesil mimariden dolayı yeni nesil oyunlarda daha iyi performans var, RTX 2070S de ise 3 milyar daha fazla transistör olduğu için daha fazla performans veriyor eski oyunlarda. 1440P'de 60 FPS altına düşmeden RTX yapmanız pek mümkün değil ayrıca, çok aceleyle çıkartılmış bir teknoloji RTX.
Bu zamana kadar hiç amd ekran kartı kullanmadım bu seri bende merak uyandırdı hem rtx kartlar ile olan fiyat farkından hemde r5 3600x ile olan uyumundan önerebileceğin 5700xt kart var mı şu anda da Asus rog strix 1070 oc ekran kartım var onu da satmayı düşünüyorum.

Ben sizin yerinizde olsam biraz daha beklerdim çünkü 4.0 teknolojisi de tam oturmadı ve kartınız hâlâ iyi iş görecek bir kart.
Yeni modellerin gelmesini beklerdim yerinizde olsam.
aslında kartı 1 sene önce aldım hala 2 sene garantisi var fakat baktığımda şu anda yanaşamıyor bile bu bahsettiğimiz kartlara bu bende biraz hayal kırıklığı yarattı ve ryzen 5 3600x alcam onla darboğaz olabilir gibi yorumlar aldım ondan dolayı bu arayışa girdim şu siteden baktığımda da uyumluluk konusunda darboğaz olur diyor.

Kartınız gayet iyi ayrıca OC versiyonu, 2070 alarak en fazla 50 yerine 60, 100 yerine 120 FPS arası alırsınız bence gereksiz. Yerinizde olsam sonraki seriyi beklerdim. Yine de siz bilirsiniz.

Kartınız gayet iyi ayrıca OC versiyonu, 2070 alarak en fazla 50 yerine 60, 100 yerine 120 FPS arası alırsınız bence gereksiz. Yerinizde olsam sonraki seriyi beklerdim. Yine de siz bilirsiniz.
şuan ki sistemim ryzen 5 1500x
msi b350 tomahawk
hyperx fury 2400mhz
asus rog strix gtx 1070 oc

benim kafamda işlemci ve ekran kartı değiştirmek vardı ama sizce ne yapabilirim alternatif olarak.

Hocam sistemi 480P kullanıyorsun herhalde ne darboğazı?
3600X tek çekirdek performansı çok daha iyi bu sayede FPS artışı sağlanır.
Bu arada o sitede veriler hatalı galiba 3600X 2080 modeli de darboğaz olmuyor gözüküyor.
144hz monitörde 1080 p kullanıyorumda sitede baktığımda böyle şeyler gördüm

şuan ki sistemim
ryzen 5 1500x
msi b350 tomahawk
hyperx fury 2400mhz
asus rog strix gtx 1070 oc

benim kafamda işlemci ve ekran kartı değiştirmek vardı ama sizce ne yapabilirim alternatif olarak.
İşlemci 3600-3600X.
RAM 16GB 3200MHz.
Ve SSD yoksa SSD takyivesi yapın en başta.
240gb çift ssd +2tb harici kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı