RTX 2070 ve i5 9600K sistem için Sync destekli monitör önerisi

EreNArd

Centipat
Ekran kartı - MSI GeForce RTX2070 GAMING Z 8 GB GDDR6 256Bit DX12 NVIDIA ekran kartı

İşlemci - Intel Core i5 9600K 3.7GHz 9MB önbellek 6 çekirdek 1151 14nm işlemci

Anakart - MSI MPG Z390 GAMING Plus 4400MHz(OC) DDR4 soket 1151 M.2 HDMI DVI ATX anakart

XPG 16 GB (2x8GB) Spectrix D41 RGB kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM -

Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB cache SATA 3 sabit disk ST1000DM010

Samsung 500GB 860 Evo SATA 3.0 2.5" SSD (550 MB okuma / 520 MB yazma)

Cooler Master MasterAir MA610P RGB kontrolcülü 120mm işlemci hava soğutucu

Thermaltake V200 TG 600W 80Plus USB 3.0 3x120mm RGB fanlı midt ATX Gaming kasa -

Düşündüğüm monitör.
MSI Optix MAG272QP 27" 165Hz 1ms (HDMI+display) FreeSync QHD monitör

Sistem yukarıdaki gibi ancak iki sorum olacak.

1- Sistem parçaları uyumlu mu?

2- En önemlisi düşündügüm monitör uygun mudur? FreeSync ile sistem özelliklerim karşılaştırılınca 165 Hz desteği alabilir miyim? Varsa bir monitör öneriniz yazarsanız sevinirim. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Sistem güzel fakat şu an stoklardan dolayı fiyatlar yüksek en azindan iki hafta daha sabret
Sistem güzel fakat şu an stoklardan dolayı fiyatlar yüksek en azindan iki hafta daha sabret
Zaten böyle bir sistemi hemen alamam fiyatı da biraz pahalı o yüzden biraz bekleyecegim ama bu sistem için hangi sync tercih etmeliyim 165 hz desteği alabilmek için?

Zaten böyle bir sistemi hemen alamam fiyatı da biraz pahalı o yüzden biraz bekleyecegim ama bu sistem için hangi sync tercih etmeliyim 165 hz desteği alabilmek için?
Dostum takribi ne zaman alacaksın ? Sana tavsiyem şu ben şu an alacağım dediğin zaman araştırmaya başla ve bütçene uygun bileşenler seç böylesi daha mantıklı monitörü destekler sıkıntı olmaz

Bu fiyata doğru dürüst HDR desteği dahi yok attığın MSI monitörde. Bari o olsaydı. Kendi kullandığım monitörü tavsiye ederim. Samsung C32HG70. Tabii 27 inch olanı daha iyi olur, model numarası açısından yazdım. HDR 600, FreeSync 2, Quantum Dot VA panel. Boyutu hariç her şeyden memnunum. G-Sync etkinleştirebiliyorsun DP kablo ile. Biraz eski de olsa, yeni monitörlerde bile bu kadar doluluk yok.

Bu fiyata doğru dürüst HDR desteği dahi yok attığın MSI monitörde. Bari o olsaydı. Kendi kullandığım monitörü tavsiye ederim. Samsung C32HG70. Tabii 27 inch olanı daha iyi olur, model numarası açısından yazdım. HDR 600, FreeSync 2, Quantum Dot VA panel. Boyutu hariç her şeyden memnunum. G-Sync etkinleştirebiliyorsun DP kablo ile. Biraz eski de olsa, yeni monitörlerde bile bu kadar doluluk yok.
Hdrın bana ne gibi avantajları olabilir dostum

HDR destekli oyunlarda, video ve filmlerde farkı anlarsın.

Ben

144 veya 165 Hz düşünüyorum ancak benim dediğim olay bu ekran kartı ve işlemcinin monitöre uygun Sync teknolojisiyle uyumlu degilse o HZ destegini alamiyorsun eger yazdigim sistem ozellikleri ile uyumlu oluyorsa o dediğimden alacağım ama uyumlu degilse uygun Sync teknolojisi hangisi? Tesekkur ederim.

144 veya 165 Hz düşünüyorum ancak benim dediğim olay bu ekran kartı ve işlemcinin monitöre uygun Sync teknolojisiyle uyumlu degilse o HZ destegini alamiyorsun eger yazdigim sistem ozellikleri ile uyumlu oluyorsa o dediğimden alacağım ama uyumlu degilse uygun Sync teknolojisi hangisi? Tesekkur ederim.

Ekran kartınız GeForce RTX2070 GAMING Z, yani NVIDIA G-Sync destekli.

XG270 monitör de G-Sync destekli. Bu monitörü, ekran kartınızda sorunsuz olarak kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı