RTX 2070 ve Ryzen 5 2600X Sistem Düşük FPS Sorunu

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sistemim;
  • MSI RTX 2070 Gaming Z
  • Ryzen 5 2600X
  • MSI B450 Gaming Plus
  • G.SKILL Aegis 16 GB DDR4 3000MHz (8x2)
  • Silverstone Essential Series 650W +80
  • Adata 120 GB SSD
  • WD Blue 1 TB HDD
  • LG 25UM58-P 60 Hz 2560x1080 Monitör
PUBG'de ayarlarımı ultra 1080p yaptığımda 120-130 FPS alıyorum, ayarlarımı very low 1080p yaptığımda da hemen hemen aynı FPS'i alıyorum.

Ayriyeten Sanhok haritasında Bootcamp'e atlarsam paraşütteyken FPS 40-50'ye kadar düşüyor, indikten 1-2 dakika sonra FPS kendini toparlıyor.

1080p ultra ayarlar ile bir fotoğraf;

ultra.jpg

1080p very low ayarlar ile bir fotoğraf;

verylow.jpg

1080p ultra ayarlar ile %65-90 arası GPU kullanımı gidiyor geliyor %90 nadir oluyor.
1080p very low ayarlar ile %30-40 arası GPU kullanımı gidiyor geliyor.

Şimdi şöyle bir şey var i5 9600K işlemciye geçin 1080p için diyenler var, %40 GPU kullanımını %100'e çıkartacak mı i5 9600K işlemci?
Eğer öyleyse anında alacağım.

144Hz monitör satın almak istiyorum ve 144 FPS üstüne çıkamadığım için alamıyorum, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

Merhaba,

Aynı işlemci ve aynı ekran kartına sahibiz.Öncelikle 144 HZ oyunculuk için Avarage FPS ye bakmanız gerekiyor. FPS drop olmayacağının bir garantisi yok. Ayrıca PUBG optimizasyon sorunlu bir oyun. 9600K ya geçseniz bile tek fark şu olurdu, 40 FPS ye düşüyorsanız 60 a düşeceksiniz gibi. Benim yorumum ve düşüncem budur. İsterseniz Youtube' ta işlemcinizin 2070 için 9600K ile karşılaştırma videolarını izleyebilirsiniz.

Birşey sormak istiyorum. Sadece Pubg'demi böyle ?
Fazla oyun olmadığı için deneyemedim.
CS:GO'da denedim, GPU kullanımı %100 olmuyor o normalmiş zaten.
Merhaba,

Aynı işlemci ve aynı ekran kartına sahibiz.Öncelikle 144 HZ oyunculuk için Avarage FPS ye bakmanız gerekiyor. FPS drop olmayacağının bir garantisi yok. Ayrıca PUBG optimizasyon sorunlu bir oyun. 9600K ya geçseniz bile tek fark şu olurdu, 40 FPS ye düşüyorsanız 60 a düşeceksiniz gibi. Benim yorumum ve düşüncem budur. İsterseniz Youtube' ta işlemcinizin 2070 için 9600K ile karşılaştırma videolarını izleyebilirsiniz.
Hocam GTX 1080, 2070 ekran kartına sahip insanlar benden daha yüksek fps alıyorlar ve benim kadar fps drop yemiyorlar, sorun da burda zaten.

Ayriyeten ayarları düşürsem de yükseltsem de FPS farkı olmuyor en büyük sorun bu.

Fazla oyun olmadığı için deneyemedim.
CS:GO'da denedim, GPU kullanımı %100 olmuyor o normalmiş zaten.

Hocam GTX 1080, 2070 ekran kartına sahip insanlar benden daha yüksek fps alıyorlar ve benim kadar fps drop yemiyorlar, sorun da burda zaten.

Ayriyeten ayarları düşürsem de yükseltsem de FPS farkı olmuyor en büyük sorun bu.

İnternette Gaming Z ile Armor modelinin bir kıyaslama videosunda Armor çok daha iyi sonuç veriyordu. Bu oyunun tamamen kalitesi ile ilgili bir durum. Acaba COD Blackout oyununda da durum bu şekildemidir bilemiyorum.

Bence siz optimizasyonu daha iyi olan oyunlarda deneseniz daha iyi olabilir. GTA5 gibi. Pubg gerçekten özürlü bir oyun.
Hocam evet anlıyorum, PUBG özürlü bir oyun, optimizasyonu bozuk bir oyun tamam orda hemfikiriz de 2070 ekran kartına sahip very low ayarlarda benim FPS'imden yüksek FPS alan nasıl yapıyor merak ettim kısım orda.

Onlara gelince PUBG sıkıntısız, bana gelince PUBG özürlü mü oluyor?

Ryzen 1500x ile Msi gtx 1060 kullanan biriydim. Aniden ara ara Fps düşüşleri nedeniyle gına getirdi ve sistemimi sinirden dolayı sattım. Biraz araştırma yaptım aynı sorunu yaşayanlar olmuş. Şuan kendime 4500-5000 TL arası intel üzerine sistem toplayacağım bakalım hayırlısı umarım tekrar böyle sorunlarla karşılaşmam..

Daha önce bende yaşadım bu sorunları. İkimizde Arctis3 kullanıyoruz. Oyuna ssengine açıkkenmi giriyosunuz yoksa kapalıyken mi ?
Açık giriyorum.

Benim bildiğim GTA 5'in de optimizasyonu bozuk, forumda GTA 5 GPU kullanımı Sorunu başlığı altında bir sürü konu görmüştüm, eski sistemimde de GPU kullanımım %100 değildi 1060 i5 7400.

1080p ve ayarlarım bu şekilde böyle bir sonuç aldım.

gta1.jpg gta2.jpg gta3.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı