RTX 2070 vs GTX 1080 Ti

remzisizer

Decapat
Hayırlı günler iki sorum olacaktı. Birincisi elimde MSI GeForce GTX1080 ti Gaming X 11 GB GDDR5X 352Bit DX12 ekran kartı var. Acaba RTX serisinden MSI Geforce RTX 2070 Gaming X 8GB GDDR6 256Bit DX12 kartla bir kıyaslama yaparsak hangisi daha iyi bir kart sıralama ve fiyat olarak? Şu an 1080 Ti daha iyi görünüyor yalnız sizin de fikrinizi merak ediyorum. Acaba RTX 2070'le değişsem mi?

İkincisi Seosonic Focus Plus 750w 80+ tam modüler power aldım pin girişleri için şu an elimde olan 1080 Ti'da 2*8 pin girişi olmadığı taktirde reset atar PC'ye diyenler var. Bendeki CPU pini 4*4 bir sıkıntı yaşar mıyım bu konuda? İyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam RTX 3000 serisini beklerdim. RTX de yerine oturmuş olurdu değiştirmenin gereği yok bence.

İkinci sorunuzu anlayamadım 1080ti ile CPU pininin ne alakası var?
Güç kaynağının içinden çıkan PCI-e kablosunu kullanın eskiden elinizde olanı değil.

Güç kaynağında 4 tane 8lik ekran kartı için giriş var yani SLI bile yapabilirsin demek bu. İlk sorun için 1080Ti ı olan birisi için fazla basit bi soru. 1080Ti çok daha iyi bi kart 2070e göre. 1080Ti kıyaslayacaksan 2080 ile kıyaslaman gerek.

GPU kısmı yanlış olmuş pardon yeni fark ettim. Şu şekilde açıklık getireyim aldığım güç kaynağında toplamda 19x güç bağlantısı var bunlar şu şekilde;
1x 20+4 Pin Güç Girişi
2x 4+4-Pin CPU çıkışı
4x 6+2-Pin PCI-Express Güç Çıkışı
8x SATA
3x IDE güç çıkışı
1x Floppy
Elimdeki Anakart olarak Msı Z370 Gaming Pro Carbon AC ve Msı GTX1080 Tİ Gaming X 11GB Ekran Kartı var ben bunları birbirine bağlama konusunda bir sıkıntı yaşarmıyım güç kaynağım yeterlimidir uyumlumudur bu konuda kafam epey karışık yanlış güç kaynağımı aldım yoksa? Güç kaynağındaki pinler anakart ve ekran kartına uyumlumudur bu konuda bilgiye ihtiyacım var.

GPU kısmı yanlış olmuş pardon yeni fark ettim. Şu şekilde açıklık getireyim aldığım güç kaynağında toplamda 19x güç bağlantısı var bunlar şu şekilde;
1x 20+4 Pin Güç Girişi
2x 4+4-Pin CPU çıkışı
4x 6+2-Pin PCI-Express Güç Çıkışı
8x SATA
3x IDE güç çıkışı
1x Floppy
Elimdeki Anakart olarak Msı Z370 Gaming Pro Carbon AC ve Msı GTX1080 Tİ Gaming X 11GB Ekran Kartı var ben bunları birbirine bağlama konusunda bir sıkıntı yaşarmıyım güç kaynağım yeterlimidir uyumlumudur bu konuda kafam epey karışık yanlış güç kaynağımı aldım yoksa? Güç kaynağındaki pinler anakart ve ekran kartına uyumlumudur bu konuda bilgiye ihtiyacım var.
Evet uyumlu.

İyi bir kart olduğunu belirttim zaten. Sadece seri olarak farklı ilerde verilecek güncellemeler ve oyunlarla uyumluluk noktasında nasıl hale gelir 1000 serisi ve 2000 serisi o meçhul. O yüzden ikilemde kalmak gayet doğal sanırım.

Yeni bir seri gelene kadar kalmasında bir problem yok, değişim gereksiz. Kartınız zaten hala en güçlüler arasında.
UserBenchmark: Nvidia GTX 1080-Ti vs RTX 2070
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı