RTX 2070 vs RTX 3050 Ti laptop

4 GB VRAM gayet yetiyor bu arada bende de var RTX 305oti laptop ve hiçbir oyunda kasma sıkıntısı yaşamadım.(tabii Ultra grafiklerde oynama gibi sıkıntınız yoksa.) Ama gene de 8 GB VRAM tabii ki daha iyidir.
Hocam ben War Thunder oynuyorum, 10-11GB VRAM kullanıyor. Etmeyin eylemeyin, 4GB bu dönemde yetersiz.

Arkadaşım anlamıyorsun herhalde 3050 Ti 4 GB VRAM olan laptopum var ve God of War 1080p orijinal ayarlarda 60 FPS alıyorum RDR2 gibi oyunlarda da 60 FPS alıyorum VRAM 3.5 GB kullanılırken GTA 5 2.5 GB VRAM kullanıyor ve en az 80 FPS alıyorum. Yani kısacası Ultra grafikte oynama gibi bir takıntın yoksa gayet de yetiyor.

Tamamda kartın potansiyeli varsa bende yüksek seviye texture ile oynamak istiyorsam ne olacak illa medium ayardamı takılıp kalacağım o saçma zaten 3050 Ti için en az 6 GB VRAM gerekli normalde.

Tamamda kartın potansiyeli varsa bende yüksek seviye texture ile oynamak istiyorsam ne olacak illa medium ayardamı takılıp kalacağım o saçma zaten 3050 Ti için en az 6 GB VRAM gerekli normalde.

Arkadaşım Ultra ayarlarda tüm oyunları 200 FPS oynamak istiyorum de de anlayalım ben God of War'ı da Ultra ayarlarda oynadım 40 FPS aldım ama 60 FPS istediğim için orijinal ayarlara çektim boş algı yaratma yani 4 GB gereksiz diye. Burada herkes biliyor 8 GB VRAM'in daha iyi olduğunu ama ben 4 GB VRAM'i kötülediğine karşı çıktım.

Hocam ben War Thunder oynuyorum, 10-11GB VRAM kullanıyor. Etmeyin eylemeyin, 4 GB bu dönemde yetersiz.

Sistem gereksinimi 4 GB RAM olan oyunda 11 GB VRAM kullanıyorsa senin bilgisayarında sorun vardır ben God of War'ı Ultra ayarlarda oynadığımda bile 5 GB VRAM istiyordu.

Cyberpunk oynayabiliyor musun?

Yüklemedim ama FPS testlerini araştırabilirsin.

Son düzenleme:
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar RTX2070 ağır basıyor sanırım. Yalnız MAX-Q olması kafamı karıştırdı işte MAX-Q demekte 2060 performansına denk geliyor diye yorumlar ve videolar gördüm.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar RTX2070 ağır basıyor sanırım. Yalnız MAX-Q olması kafamı karıştırdı işte MAX-Q demekte 2060 performansına denk geliyor diye yorumlar ve videolar gördüm.
Max-Q 2070 aslında 115W 2060 ile aynı güç diyebiliriz fakat her türlü 3050 Ti'dan iyi bir seçim.

Arkadaşım Ultra ayarlarda tüm oyunları 200 FPS oynamak istiyorum de de anlayalım ben God of War'ı da Ultra ayarlarda oynadım 40 FPS aldım ama 60 FPS istediğim için orijinal ayarlara çektim boş algı yaratma yani 4 GB gereksiz diye. Burada herkes biliyor 8 GB VRAM'in daha iyi olduğunu ama ben 4 GB VRAM'i kötülediğine karşı çıktım.

Sistem gereksinimi 4 GB RAM olan oyunda 11 GB VRAM kullanıyorsa senin bilgisayarında sorun vardır ben God of War'ı Ultra ayarlarda oynadığımda bile 5 GB VRAM istiyordu.

Yüklemedim ama FPS testlerini araştırabilirsin.

Eğer VRAM performansı kısıtlıyorsa yani darboğaz yapıyorsa burada karta kötü demek yanlış olmaz. Önceki nesilin en kötü kartından bile kötü bir kart yapmış NVIDIA, sırf 3060 satışlarını arttırmak için.

Eğer VRAM performansı kısıtlıyorsa yani darboğaz yapıyorsa burada karta kötü demek yanlış olmaz. Önceki nesilin en kötü kartından bile kötü bir kart yapmış NVIDIA, sırf 3060 satışlarını arttırmak için.

Arkadaşlar dediğimi anlamıyorsunuz sanırım sizde bir sorun var ben diyorum ki 8 GB VRAM olan karta göre tabii ki kötü fakat 4 GB VRAM da yetiyor gayet tüm oyunlara sanki hiçbir şeyi açmıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Ben GoW orijinal ayarlarda sabit 60 FPS RDR2 de de yüksek-en yüksek ayarlarda sabit 60 FPS aldım. GTA 5'te en yüksek ayarlarda 100 FPS aldığımı bile hatırlıyorum. Yani 4 GB VRAM gayet de yeterli tüm oyunlarda fakat 8 GB olması tabii ki daha iyi.

Geri
Yukarı