RTX 2070'li sistem toplama

Orhan Ekici

Kilopat
Daha fazla  
Şu ana kadar hep üst seviye oyuncu laptopları kullanan birisi olarak, masaüstü bir sistem toplamaya karar verdim. Neredeyse her parçayı seçerken olabildiğince iyi bir şey seçmeye özen göstersem de ilk defa bütün bir sistem toplayacağımdan aralarındaki uyumluluk ve genel kaliteden emin olamadığımdan almayı düşündüğüm bütün parçaları buraya yazmak ve öneri almak istedim. Total fiyatı 8500 TL'nin üstünde tutmamaya çalışıyorum.

Linklerin başka sitelere ait olması tamamen fiyat kaygısından; özellikle ekran kartı, işlemci gibi parçaları Türkiye'den alarak kazıklanmak istemedim. Bu parçayı şuradan alman daha mantıklı olur, şu parça yerine şunu alsan, şu parçaya gereksiz para harcıyorsun onun yerine bu parçayı yükselt tarzı bütün yorumlarınızı bekliyorum.

Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 2070 WindForce
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700
Ana Kart: Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming
Power Supply: EVGA 750 GQ, 80+ Gold 750W
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15
(yukarıdaki 5'li kargosu ve gümrüğü ile 1320 dolar yapıyor)
Kasa: Corsair Carbide Serisi SPEC-ALPHA
HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda
SSD: Samsung 500GB 860 EVO

Son düzenleyen: Moderatör:
oyun oynamanın yanında kurgu, canlı yayın gibi şeyleri de rahatlıkla yapabilmek için topluyorum
Ekran kartı gayet yeterli, 2700 yerine 2700x almak daha mantıklı olacaktır. Anakart daha kolay bozulabilecek bir parça olduğundan Türkiye'den almanızı tavsiye ederim, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda muhatap bulabilesiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı