RTX 2070'li Sistem Toplama

Andy Dufresne

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. RTX 2070 ile bir sistem toplamak istiyorum, sizlere de bu parçaların uyumlu olup olmayacağını sormak istedim. Eğer uymayacak veya yerine koyulabilecek bir parça varsa önerilere açığım.

Ryzen 5 3600x veya 3600 (7 Temmuz)
MSI B450 Tomahawk
Gigabyte RTX 2070 Gaming OC
Corsair 16 GB (2x8) 3000 MHz Cl 15 RAM
Thermaltake Toughpower GF1 750W
Cooler Master ML240R
Crucial 1tb P1 M.2 NVMe SSD

Edit: Ryzen 3600x yerine 2700 yazmışım.

Son düzenleme:
Sıvı soğutma ve 750 W güç kaynağına gerek yok. Güç kaynağını 650 W yapabilirsiniz. Artan para ile X470 serisi bir anakart ve işlemciyi 2700x yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Gaming OC modeli ile diğer MSI Ventus veya Windforce modeli arasında fiyat farkının değmeyeceğini düşünüyorum. Mini edition olmadığı sürece en uygun olanı almanızı tavsiye ederim marka kaliteli olduğu sürece.

Sıvı soğutma ve 750 W güç kaynağına gerek yok. Güç kaynağını 650 W yapabilirsiniz. Artan para ile X470 serisi bir anakart ve işlemciyi 2700x yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Gaming OC modeli ile diğer MSI Ventus veya Windforce modeli arasında fiyat farkının değmeyeceğini düşünüyorum. Mini edition olmadığı sürece en uygun olanı almanızı tavsiye ederim marka kaliteli olduğu sürece.

Nanokatolog'da en ucuz RTX2070 modeli bu ve güç kaynağının ise geleceğe dönük olmasını istedim. İşlemciyi yanlışlıkla yazdım düzelttim 7 Temmuz'da çıkacak Ryzen 3600 veya 3600x alacağım. Sıvı soğutmayı ise Ryzen 3600 veya 3600x serisinde çıkacak stok soğutucuların nasıl olacağını bilmediğimiz için koydum. Yardım için teşekkürler.

Son düzenleme:
Nanokatolog'da en ucuz RTX2070 modeli bu ve güç kaynağının ise geleceğe dönük olmasını istedim. İşlemciyi yanlışlıkla yazdım düzelttim 7 Temmuz'da çıkacak Ryzen 3600 veya 3600x alacağım. Anakart olarak B450 almak istiyorum, çünkü OC yapmayı çok düşünmüyorum. Sıvı soğutmayı ise Ryzen 3600 veya 3600x serisinde çıkacak stok soğutucuların nasıl olacağını bilmediğimiz için koydum. Yanlışım varsa düzeltebilir misin?
Nanokatalog'tan isteyecekseniz şimdi isteyin 7 temmuza anca gelir , çok uzun sürüyor(1 ay/1 ay+).

Nanokatolog'da en ucuz RTX2070 modeli bu ve güç kaynağının ise geleceğe dönük olmasını istedim. İşlemciyi yanlışlıkla yazdım düzelttim 7 Temmuz'da çıkacak Ryzen 3600 veya 3600x alacağım. Anakart olarak B450 almak istiyorum, çünkü OC yapmayı çok düşünmüyorum. Sıvı soğutmayı ise Ryzen 3600 veya 3600x serisinde çıkacak stok soğutucuların nasıl olacağını bilmediğimiz için koydum. Yanlışım varsa düzeltebilir misin?
Hocam stok soğutucular yeterli olacaktır. Ayrıca nanokatalog'da ürünlerin garantisi yok haberiniz olsun. Sinerji'ye bakabilirsiniz şu an PC toplama sitelerinde en uygun fiyatlar Sinerji'de sanırım.

Hocam nanokatalogdan elektronik ürün almayın bence. Alacağınız ürün termal macun, kasa gibi ürünler olsaydı sorun olmazdı ancak nanokatalogdan alacağınız ürünün garantisi nanokatalog tarafından oluyor ve ürünleri resmi distribütör garantili değil. Ayrıca ön sipariş ürünü aldığınızda aldığınız an cayma süresini başlatıyorlar(yasal değil). Cayma süresi ürün size gelene kadar bitmiş oluyor.

Bahsettiğimiz farklar 1500-1700 liralık farklar, Gigabyte'ın Gaming OC modeli 507 Euro. Nanokatalog'u saymadım, kimse tavsiye etmiyor çünkü.
Edit: Bu fark sadece bu ekran kartı için geçerli, diğer ürünleri katmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı