Çözüldü RTX 2070S için 650W PSU yeterli olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşlemcin neydi?
Ryzen 5 3600X
3TB HDD
120GB SSD
16GB 3000MHz RAM
MSI B450 Tomahawk Max

Rahat yettiğini şu şekilde tespit ettim. 600W güç kaynağı satın aldım. Bu güç kaynağına 127 ekran TV, masaüstü, 24 inç monitör, 1 adet modem ve 1 adet Digitürk alıcısı bağladım ve kullanmaya başladım. Güç kaynaklarının mantığını biliyorsunuzdur. Eğer 600W'dan fazla çekerse güç kaynağı aşırı yüklenme verir ve öter. Bu şekilde kullanmama rağmen, onca şey bağlı olmasına rağmen 600W güç kaynağı yetti. İnternetten yaptığım hesaplamalara göre de şu an sistemim 450-500W arası güç kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam yük derken kastınız nedir? Zaten tam yükte kullanıyorum. Aynı anda 2 oyun açık Ultra ayarlarda bile test ettim ve ben bu cihazı bu şekilde 5-6 aydır kullanıyorum. Merak etmeyin çok rahat yetiyor. Battlefield 5 ve The Witcher 3 denediğim oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı