RTX 2070s + R5 5600X sistem boştayken donuyor

Biter bitmez yazıyorum.

O zaman Memtest en mantıklısı olacaktır, bana dönüş yapmanızı bekliyorum.

3 saattir testte 2 pas 0 error gözüküyor.
Biter bitmez yazıyorum.

3 saattir testte 2 pas 0 error gözüküyor.

Error çıkmadı.

Ne yapabilirim ya yine çözemedik.
Yardımcı olacak var mı?
Webcam kullanan insan senden mesaj bekliyordum :(
İlginecek birisi yok mu?

Son düzenleme:
Sistemim 5800x + 2070S + x470 ultra gaming + 3600c16 G.Skill

Güç yönetiminde hangi seçeneği kullanıyorsunuz?

Benzer sorunu bende yaşadım. Özellikle masaüstünde boş beleş sitede takılıp winamp ile müzik dinlerken yaşadığımı fark ettim. uygulamalar önce tek tek donuyor ve sonra pc hiç bir işlem yapılamaz hale geliyor ama mouse hareket ediyor. Oyunda, yayında hiç bir sıkıntı yok. 4 saat aralıksız yayın yapıyorum sıkıntı yok.

Son 1.5 aydır falan problem yaşamıyorum çünkü güç seçeneklerinden Ryzen Balanced yerine windows'un kendi profili olan "dengeli" seçeneğine geçiş yaptım. Hatta masaüstünde boş beleş takılırken boşa güç tüketimi olmasın diye de güç tasarrufu moduna çekiyorum. Bu şekilde kullanmaya başladığımdan beri problem olmuyor. Tabi o arada bios, ekran kartı, amd chip driver olmak üzere bir çok güncelleme de geldi onlarında etkisi olabilir. Ama bence güç seçeneklerini bir deneyin.

Sistemim 5800X + 2070s + X470 Ultra Gaming + 3600C16 G.Skill

Güç yönetiminde hangi seçeneği kullanıyorsunuz?

Benzer sorunu bende yaşadım. Özellikle masaüstünde boş beleş sitede takılıp winamp ile müzik dinlerken yaşadığımı fark ettim. Uygulamalar önce tek tek donuyor ve sonra PC hiçbir işlem yapılamaz hale geliyor ama mouse hareket ediyor. Oyunda, yayında hiçbir sıkıntı yok. 4 saat aralıksız yayın yapıyorum sıkıntı yok.

Son 1.5 aydır falan problem yaşamıyorum çünkü güç seçeneklerinden Ryzen balanced yerine Windows'un kendi profili olan "dengeli" seçeneğine geçiş yaptım. Hatta masaüstünde boş beleş takılırken boşa güç tüketimi olmasın diye de güç tasarrufu moduna çekiyorum. Bu şekilde kullanmaya başladığımdan beri problem olmuyor. Tabi o arada BIOS, ekran kartı, AMD chip driver olmak üzere birçok güncelleme de geldi onlarında etkisi olabilir. Ama bence güç seçeneklerini bir deneyin.

Güç seçeneklerini denedim dengelide duruyor başka bir tavsiyen var mı PC donduğu zaman bende de mouse hareket ediyor fakat tıkladığım işlemiyor kasa ışıkları vs her şey donuyor.
Güç seçeneklerini denedim dengelide duruyor başka bir tavsiyen var mı PC donduğu zaman bende de mouse hareket ediyor fakat tıkladığım işlemiyor kasa ışıkları vs her şey donuyor.

Aylardır uğraşıyorum çözümünü bulamadım.
Ben sorunumu çözdüm hem de hiçbir parça değiştirmeden.

Son düzenleme:

Aylardır uğraşıyorum çözümünü bulamadım.
Ben sorunumu çözdüm hem de hiçbir parça değiştirmeden.

Bende de aynı sorun var 2 ay oldu PC'yi toplayalı arada bir oluyor çözebildinizmi.

Geri
Yukarı