RTX 2070S sistemde oyunlarda kasmalar

XxmrfirexX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim şöyle bir sorunum var kaç aydır uğraşıyorum. Nedenini bir türlü bulamadım. Bilgisayarımın bazı parçalarını değiştirmeme rağmen RAM ve PSU kaldı denemediğim sadece V-Sync ve G-Sync işe yaramıyor yazılımsal olarak denemediğim şey kalmadı neredeyse oyunlarda 120FPS oynasam bile akıcı değil hele 100FPS altına düştüğünde 10FPS oynuyormuşum gibi 99 FPS olursa takılmalar başlıyor. Donma değil yanlış anlaşılmasın kasıyor gibi. 30-40FPS düşüyor sanki her oyunda geçerli bu Escape from Tarkov, Doom Eternal, Warzone, CS:GO her oyunda var sorunum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 9 3900X ve Ryzen 5 3600X de denendi 3.8GHz
MSI Ventus RTX 2070 Super.
MSI MPG X570 GAMING Plus 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 ATX anakart.
Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz RAM.
Thermaltake 750W RGB Smart series 80+ Bronze.
Samsung 970 EVO M.2 500GB.
Monitör: Acer 165Hz 0.5 ms.

Sizin kasma dediğiniz kasma değil, büyük ihtimal görüntü hissiyatı olabilir. Yüksek hertze alıştıktan sonra FPS o hertzin altına düştüğü zaman kasma hissiyatı göze vuruyor. Sizden bir isteğim var. Ekranınızın HZ'sini 60'a düşürüp masaüstünde aldığınız hissiyatı söyler misiniz?

Sizin kasma dediğiniz kasma değil, büyük ihtimal görüntü hissiyatı olabilir. Yüksek hertze alıştıktan sonra FPS o hertzin altına düştüğü zaman kasma hissiyatı göze vuruyor. Sizden bir isteğim var. Ekranınızın HZ'sini 60'a düşürüp masaüstünde aldığınız hissiyatı söyler misiniz?
yani mouse imleci akıcı değil gibi 165hz de ki gibi hocam
Fps testi yaptınız mı?
fps testinden kastınız nedir nasıl yapabilirim acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı