RTX 2070S'li sistem mi RX 5700XT'li sistem mi?

Bütçe
9000 TL civarı
Kanka soru yanlış sen diyorsun ki 20 TL'lik bir şey mi daha iyi 10 TL'lik mi?

Hocam anlatmaya çalıştığım şey o değil internette birçok test videosu izledim performansları neredeyse aynı ben sadece 20TL'lik şey ile 10TL'lik şeyin arasındaki fiyat farkı 10TL'ye değer mi diyorum. Arkadaşların yazdığına göre değiyormuş :D.
Kararımı RTX 2070 Super'den yana kullanacağım.

Hocam anlatmaya çalıştığım şey o değil internette birçok test videosu izledim performansları neredeyse aynı ben sadece 20TL'lik şey ile 10TL'lik şeyin arasındaki fiyat farkı 10TL'ye değer mi diyorum. Arkadaşların yazdığına göre değiyormuş :D.
Kararımı RTX 2070 Super'den yana kullanacağım.
Evet böyle düşününce oluyormuş :D
Katılıyorum RTX 2070 e değer.

RTX açılınca sağlam FPS düşüşü oluyor. DLSS ise çözünürlüğü düşürüp yapay pikseller ekleyerek FPS yükseltiyor. Yani görüntüden ödün vermeden FPS artışı sağlıyor.
En kaba tabiri ile budur DLSS.

hocam bende pc toplucamda şuanda araştırma aşamasındayım direk pat diye konu açmak istemiyorum hiç birşey bilmeden ama su mesela bahsettiğiniz dlss veya amd işlemcilere özel freesync gibi özellikleri nerden öğrenebiliriz bi ton böyle fps arttıran özellik vardır eminim bunun bi sayfası konusu falan bişeyler yok mu ?

hocam bende pc toplucamda şuanda araştırma aşamasındayım direk pat diye konu açmak istemiyorum hiç birşey bilmeden ama su mesela bahsettiğiniz dlss veya amd işlemcilere özel freesync gibi özellikleri nerden öğrenebiliriz bi ton böyle fps arttıran özellik vardır eminim bunun bi sayfası konusu falan bişeyler yok mu ?
Korkmayın, açın konuyu. Hiç birimiz annemizin karnından bilgisayar toplayarak çıkmadık. Ayrıca konu açarsanız daha iyi bilgilere ulaşacağınızı düşünmüyorum.

Hocam bende PC toplucamda şu anda araştırma aşamasındayım direk pat diye konu açmak istemiyorum hiçbir şey bilmeden ama su mesela bahsettiğiniz DLSS veya AMD işlemcilere özel FreeSync gibi özellikleri nereden öğrenebiliriz bir ton böyle FPS arttıran özellik vardır eminim bunun bir sayfası konusu falan bir şeyler yok mu?

FreeSync veya G-SYNC FPS arttıran özellikler değil. Kaba tabiriyle oynadığınzı oyunun akıcı olması için FPS değerinizin monitörünüzün HZ değerine eş veya yüksek olması gerekir FreeSync ve G-Sync özellikleri HZ değerini FPS değerine sabitleyerek daha akıcı oyun oynamana olanak sağlar. Ayrıca DLSS özelliğini bende bilmiyordum arkadaş aydınlattı sağ olsun sanırsam sadece NVIDIA'nın RTX kartlarında varmış.

DLSS teknolojisi için oyunun desteği gerek. Bu teknolojiye sahip olan kart oyun desteklemiyorsa DLSS'yi kullanamaz. RTX 2070 kullanıyorum. DLSS'ye güvenip kart tercihinde bulunmayın. Yazılım ve stabilite açısından Nvidia'yı tek geçerim bu arada.
DLSS destekli oyunlar en son 10'u buluyordu bildiğim kadarıyla.
Oynadığım oyunlar Bf5, COD, Pubg, R6 Siege. Bayağı popüler olan bu oyunlarda bildiğim kadarıyla Bf5'te DLSS 1 desteği var. O ayarı açmak için DX12+ DXR+ 2K veya üstü çözünürlük istiyor. O ayarları açarsam 120 FPS oluyor 60 FPS. DLSS 1 ile 10-15 FPS artsa neyleyim.
Asıl farkı DLSS 2 sağlıyor. Bf5'teki gibi şartı filan yok ve performansda fark yaratıyor ama çok çok az oyunda var. Umarım sonu Nvidia Hairworks gibi olmaz.

Geri
Yukarı