RTX 2080 ile 9600K darboğaz yapar mı?

Erdems6

Hectopat
Arkadaşlar geçen hafta Vatan Bilgisayar KDV indiriminden faydalanarak bir sistem topladım.
İstediğim monitörü almaya param kalmadı. Bu nedenle yeni monitör alana kadar arkadaşımdan ödünç alacağım Samsung Syncmaster 933 model 720p monitörde kullanacağım. Bu sisteme kesinlikle böyle bir monitörün yakışmadığını biliyorum hedefim 4K 60Hz veya 2K 144Hz bir monitör almak. Ancak para toparlayana kadar böyle kullanmak zorunda kalacağım sizce darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Çok çok çok fazla yaşarsınız. Yine performansı iyi olur ama tam performans olmaz. Örneğin kart kullanımı %40'ı falan geçerse iyidir. 4K 60 Hz yerine de 2K 144 Hz alın kesinlikle. Ayrıca keşke 9600K yerine İ7 8700K alsaydınız.

Arkadaşlar geçen hafta Vatan Bilgisayar KDV indiriminden faydalanarak bir sistem topladım.
İstediğim monitörü almaya param kalmadı. Bu nedenle yeni monitör alana kadar arkadaşımdan ödünç alacağım Samsung Syncmaster 933 model 720p monitörde kullanacağım. Bu sisteme kesinlikle böyle bir monitörün yakışmadığını biliyorum hedefim 4K 60Hz veya 2K 144Hz bir monitör almak. Ancak para toparlayana kadar böyle kullanmak zorunda kalacağım sizce darboğaz sorunu yaşar mıyım?
Monitör 720p ise darboğaz yaşarsınız. 1080p'de çok fazla olacağını düşünmüyorum fakat en az 2K bir monitör almanız en sağlıklısı, tabii ki 4K da daha uygun olur.

Teknik olarak bir darboğaz olacağı açık fakat zaten 60 hertz olduğunu tahmin ettiğim monitörde yırtılma yaşamadan v-sync açık şekilde 60 fps oyun oynayabilirsiniz. O da işime gelmez diyorsanız fpsi 100-150 arası bir değere de sabitleyebilirsiniz. Ortada ölümcül bir durum yok. Yani hissedeceğiniz bir darboğaz olmayacak. Bu kadar büyütmeye gerek yok diye düşünüyorum 😊

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı