RTX 2080 sistem CM 750W 80+ PSU ile tepki vermiyor

gamesemse

Decapat
Arkadaşlar selam.

i7 9700K.
RTX 2080.
Cooler Master MasterWatt 750W +80 Gold.

Sistemim bu şekilde fakat açılmıyor. Nasıl açılmıyor şöyle;
Sabah uyanıyorum bilgisayarım hiç tepki vermiyor fanlar 1 2 saniye dönüyor sonra kapanıyor. PC'yi elektrikten kesip 2 saat bekledikten sonra sorunsuz bir şekilde açılıyor. Ne kapanma ne donma ne ısınma sorunu var hiçbir sorun yok tek açılışta problem yaşıyorum. Güç kaynağını servise verdiğimde bana sorun yok deyip geri gönderdiler. Yani sorunun güç kaynağında olduğunu da şundan anladım, Vatan Bilgisayar'a götürdüm orada başka güç kaynağı denendi ve sorunsuz çalıştı. Sistemim bu şekilde açılıyor ve bilgisayarı maalesef açık bırakıyorum geceleri 2 gündür sabah bir daha uğraşmayayım diye. Bu şekilde çalıştırmam bilgisayar parçalarıma zarar verir mi? Ne gibi sorunlar olabilir? Ya da ben bu sorunu nasıl çözebilirim? Ya da İstanbul'da güzel bir teknik servis var mı bildiğiniz? Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Statik elektrik olabilir mi? Elektrikten kesip, bekleyip açılması bunu gösteriyor gibi. Size tavsiyem açılmadığında elektrikten kesin, 20 saniye aralıklarla güç düğmesine basın. 3 kez bu işlemi yapınca tekrar elektriğe bağlayıp açmayı deneyin.

Statik elektrik olabilir mi? Elektrikten kesip, bekleyip açılması bunu gösteriyor gibi. Size tavsiyem açılmadığında elektrikten kesin, 20 saniye aralıklarla güç düğmesine basın. 3 kez bu işlemi yapınca tekrar elektriğe bağlayıp açmayı deneyin.

Bu şekilde yaptığımda fanlar 1-2 saniye dönüyor sonra acilmiyor ya çok tuhaf hocam gerçekten kafayı yiyeceğim bu gidişle çünkü bilgisayar sadece açılırken problem yaşıyor diğer türlü hiçbir problem yok çalışırken ne ısı problemi ne kapanma ne kasma ne takılma hiçbir şey yok.

Bu şekilde yaptığımda fanlar 1-2 saniye dönüyor sonra acilmiyor ya çok tuhaf hocam gerçekten kafayı yiyeceğim bu gidişle çünkü bilgisayar sadece açılırken problem yaşıyor diğer türlü hiçbir problem yok çalışırken ne ısı problemi ne kapanma ne kasma ne takılma hiçbir şey yok.
Dediğim yöntemi denediniz mi? Açılmadığında fişten çekin 20 saniye arayla 3 kez açma tuşuna basın ve fişi takıp açmayı deneyin.

Dediğim yöntemi denediniz mi? Açılmadığında fişten çekin 20 saniye arayla 3 kez açma tuşuna basın ve fişi takıp açmayı deneyin.

Evet denedim açılmıyor hocam fanlar 1-2 saniye dönüyor açılmıyor şu an da mesela 6 7 saat beklememe rağmen PC açılmıyor 2 gün önce açılıyordu şu an açılmıyor tam gitti bu sefer galiba burada yardımcı olacak kimse de yok sanirim. @Recep Baltaş @Ali Güngör.

Kasa nedir, kısa devre ihtimali var. Detaylı sökülüp geri takılabilir, anakart arkasına girmiş vida, bir bileşene temas eden kenar köşe vb.

Kasa Cooler Master MB511 yani kısa devre varsa PC calışır haldeyken sorun yaratmaz miydi? Bir de bu kısa devreyi nasıl çözebiliriz. Ayrıca şöyle bir durumda var Vatan Bilgisayar'a gittiğimde başka güç kaynağı denendi ve sistem çalıştı ama acaba benim sorunum güç kaynağında değil de güç kaynağını bozan bir şey mi var yani kestiremiyorum güç kaynağı servise gidiyor servis sorun yok diyor. Gerçekten napacagimi şaşırmış durumdayım.

Kasa Cooler Master MB511 yani kısa devre varsa PC calışır haldeyken sorun yaratmaz miydi? Bir de bu kısa devreyi nasıl çözebiliriz. Ayrıca şöyle bir durumda var Vatan Bilgisayar'a gittiğimde başka güç kaynağı denendi ve sistem çalıştı ama acaba benim sorunum güç kaynağında değil de güç kaynağını bozan bir şey mi var yani kestiremiyorum güç kaynağı servise gidiyor servis sorun yok diyor. Gerçekten napacagimi şaşırmış durumdayım.

Bende de aynı PSU ve aynı sorun 2 yıldır kullanıyordum. Hiç sorun yok sadece açılmada sorun vardı aynı şekilde 2 kere falan açtım. Bende de şimdi hiç açılmıyor bir çözüme ulaştın mı?

Geri
Yukarı