RTX 2080 Sistem için Monitör Önerisi

MrUuR

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar,

Aşağıdaki sistemime her türlü monitör önerilerinize nedenleriyle açığım. Açıkçası 27'', 2K, 1 ms, 144 Hz veya üzeri olması taraftarıyım. Kafamda 2 farklı monitör oluştu gibi. Birisi Aorus AD27QD diğeri ise AOC AGON AG271QX. Sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• i7 9700K
  • MSI Z390 Gaming Pro Carbon
  • MSI RTX 2080 DUKE
  • 16 GB RAM 3000 MHZ
Edit: 3.000-4.500 lira arası bütçe.

Kendim i9 9900K ve GTX 1080 Ti ile AOC AG241QX kullanıyorum yani senin almak istediğin ekranın 24 inç modeli ve çok memnunum. FreeSync'de G-SYNC açmayı da destekliyor sıkıntısız çalıştı. Önceden 1080 Ti'da 1080P 144 HZ kullanıyordum ve gerçekten kartım performans vermiyormuş dostum 2K geçince hem FPS stabil oldu hemde görüntü kalitesi çok üst seviyeye çıktı. Bir daha 1080P ekrana bakacağımı sanmam. :)

Bu nasil

Curved modellerin tamir sıkıntıları olduğunu duydum. Yani gönül ister herhangi bir sorunla karşılaşmamak ama bilinmez diye uzak duruyorum. Yanlışsam düzeltin, bilgilendirin lütfen :)
Kendim i9 9900K ve GTX 1080 Ti ile AOC AG241QX kullanıyorum yani senin almak istediğin ekranın 24 inç modeli ve çok memnunum. FreeSync'de G-SYNC açmayı da destekliyor sıkıntısız çalıştı. Önceden 1080 Ti'da 1080P 144 HZ kullanıyordum ve gerçekten kartım performans vermiyormuş dostum 2K geçince hem FPS stabil oldu hemde görüntü kalitesi çok üst seviyeye çıktı. Bir daha 1080P ekrana bakacağımı sanmam. :)

Öncelikle değerli bilgilerini paylaştığın için çok teşekkür ederim. Yani parçaları seçerken bu kadar tereddüt etmemiştim ama monitör konusunda çok kararsızım ve çok da önem veriyorum netleştirdiğim özelliklerden biri de 2K gerçekten keyif vereceğine eminim gönül 4K isterdi tabi ama :) 27'' de özellikle G-SYNC daha bi önem taşıyacak sanırım benim için. Öbür taraftan da gönlüm IPS Panelden yana fakat Aorus'un ilk monitörü olması da kafamı karıştırmıyor değil.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı