RTX 2080 Super için Metro Exodus Enhanced Edition ayarları nasıl olmalı?

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
  • VRS ayarını "off" mu yapmalıyım, "2x" mi yapmalıyım, "4x" mi yapmalıyım?
  • Hairworks ayarını "off" mu yapmalıyım, "on" mu?
  • DLSS'i "quality" yaptım, RT'yi "ultra" yaptım, oyun ayarlarını "extreme" yaptım.
  • Field of View ayarını sonuna kadar çektim.
Şu an bu yaptığım ayarlarla 1080p'de 110 FPS civarı alıyorum. Bazı ayarların oyuna ve FPS'ye ne kadar etkisi olduğunu bilmediğim için sizlerden fikir almak istiyorum.

VRS performansı artıran bir unsur,odak noktanız dışındaki çevrenin kalitesini düşürür.
Hairworks ayarını açık tutmanız karakter tasarımlarını yani gördüğünüz npc vs. daha gerçekçi gösterir.
DLSS kalite,RT Ultra ve ayarlar extreme iyi bir seçim.
FOV ayarı görüş alanı ile alakalı.
Her zaman sonun kadar getiririm,oyun daha akıcı görünür ve nesnelerin içindeymişim hissi vermez.

Önerim VRS kapalı veya 2x,Hairworks açık,DLSS kalite,RT ultra,oyun içi ayar extreme,FOV son dereceye getirin.
Sisteminizin yeterli olacağını düşünüyorum.

VRS performansı artıran bir unsur,odak noktanız dışındaki çevrenin kalitesini düşürür.
Hairworks ayarını açık tutmanız karakter tasarımlarını yani gördüğünüz npc vs. daha gerçekçi gösterir.
DLSS kalite,RT Ultra ve ayarlar extreme iyi bir seçim.
FOV ayarı görüş alanı ile alakalı.
Her zaman sonun kadar getiririm,oyun daha akıcı görünür ve nesnelerin içindeymişim hissi vermez.

Önerim VRS kapalı veya 2x,Hairworks açık,DLSS kalite,RT ultra,oyun içi ayar extreme,FOV son dereceye getirin.
Sisteminizin yeterli olacağını düşünüyorum.
Reflections ayarı ne olmalı sizce ?

Dosya Ekleri

• x1.jpg
    x1.jpg
    151,7 KB · Görüntüleme: 53
Reflections ayarı ne olmalı sizce ?
Görsel açıdan aralarında aman aman fark göremedim, belki 4K/+ da fark belli oluyordur bilemiyorum.
Performans açısından Hybrid ortalama 8-10 FPS fark atıyor, ama DLSS tarafında her ne kadar daha performanslı olsa da Ray Traced' e göre görsel bozulma biraz daha fazla oluyor.
Yani diyeceğim performans için Hybrid, birazcık daha iyi görsellik için Ray Traced, ikisinin ortası için Ray Traced + DLSS Kalite.
Tabi ki sisteminize bağlı, bu yorumu 2080S/muadili için yaptım.

Geri
Yukarı