RTX 2080 Super undervolt

Cellat006

Hectopat
Selamlar herkese,

Kullandığım ASUS Dual RTX 2080 Super Evo V2 sanırım overclock yaptım. Sorun şu, ekran kartıma overclock yaptığımdan emin değilim, takılma problemleri yaşıyorum ve MSI Afterburner ile Core clock kısmını kısıp kaydetsem bile FurMark testinde yine benim getirdiğim Boost hızın üstünde bir Core değerine çıkıyor ve ani takılma ve FPS düşüşü oluyor. Şimdi ben bu ekran kartına herhangi bir şey yapabilir miyim? Servise gitmesi gerekir mi? Giderse yaptığımdan dahi emin olmadığım bir işlem yüzünden kullanıcı hatası sayılır mı? Hadi diyelim kullanıcı hatası dediler, ücretli de olsa bir şekilde ödemeyi kabul ettik. Sizce yapılabilecek düzeyde midir? Ekran kartımı alalı henüz bir ay dahi olmadı ve görüntü alma ya da oyunlara girme anlamında herhangi bir sorun yok. Sadece bu takılmalar rahatsızlık veriyor ve 6000 TL para verdiğiniz bir ürünün rahatsızlık vermesi can sıkıyor.

Bu arada ASUS'un kendi sitesinde yazdığı Core değerleri 1815-1845 MHz arası modlara göre değişiyor. Benim ekran kartım ise ortalama 1920 MHz görüyor ve bazen 1980 MHz'ye kadar çıkıyor. Bu değerleri kaç Volt ile gördüğümü bilmiyorum, yeterli Volt verilmediği için mi bu değerlerde takılma yaşıyorum bilmiyorum. Ama kullandığım PSU Corsair RM 850 80+ Gold modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı