RTX 2080 super ve Ryzen 7 2700X darboğaz

• Konuyu başlatan ksn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 3B
Tamamdır hocam. Oynadığım oyunlar FPS oyunları Battlefield, Call of duty vs gibi oyunlar. Ozaman ben yine de yola 7 2700X ile devam edeyim. İlerde yetmez ise değiştiririm artık. İlğiniz için teşekkürler hocam.
Hiç değiştirme gibi duruma da gerek yok belki şuanki oyunlar tekli çekirdeğe önem veriyor ancak ileride çoklu çekirdeğe geçerse o zaman daha rahat edeceksiniz.
Call of Duty genelde tekli çekirdeğe önem versede artık onlarda çok çekirdek kullanmaya başlayacak diye düşünüyorum.

Hiç değiştirme gibi duruma da gerek yok belki şuanki oyunlar tekli çekirdeğe önem veriyor ancak ileride çoklu çekirdeğe geçerse o zaman daha rahat edeceksiniz.
Call of Duty genelde tekli çekirdeğe önem versede artık onlarda çok çekirdek kullanmaya başlayacak diye düşünüyorum.
Evet hocam. Çoklu çekirdek dönemi yavaş yavaş hayata geçecek. Ryzen bu durumda 1 adım önde oluyor. Heleki şu yeni 3000 serisi anlatılana göre muaazzam bir performansa sahip. Bu işlemciyle gittiği yere kadar gidip ilerde belki değiştiririm. Elimde Cooler Master H110i GT 280mm sıvı soğutma var. Yetmediği yerde overclock yaparak devam ederiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı