RTX 2080 Super Ventus OC sonrası sıcaklık değerleri

Dün gece bu kartı 5148TL'ye aldım Vatan'dan. Kartın incelemesini bulamadım pek fazla, eğer kullananlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Kartın sanırım kötü yanı çok fazla fan sesi olmasıymış benim için fan sesi önemli değil. Bu kartı Cooler Master H500 750W 80+ model ile kullanacağım bir sıkıntı yaşar mıyım sıcaklık değerlerinde?

Dün gece bu kartı 5148TL'ye aldım Vatan'dan. Kartın incelemesini bulamadım pek fazla, eğer kullananlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Kartın sanırım kötü yanı çok fazla fan sesi olmasıymış benim için fan sesi önemli değil. Bu kartı Cooler Master H500 750W 80+ model ile kullanacağım bir sıkıntı yaşar mıyım sıcaklık değerlerinde?
Yorumlarda genelde sessiz bir kart olduğundan bahsetmişler. Fan sesinin çok olduğu ile ilgili Ventus modellerinde olumsuz bir inceleme görmedim. Ventus modellerinde Zero Frozr teknolojisi yok, bu teknoloji fanın belli bir sıcaklığa kadar dönmemesi demek. Ventus modellerinde yükte değilken fanlar düşük devirde çalışıyor ama sesini duyabileceğiniz kadar değil. Yeni nesil kartlar zaten artık genelde sessiz. Ventus modelleri, diğer modellere göre fiyat olarak uygun oluyor. Şahsen ben 60 dereceye kadar fan dönmesin diye, genel olarak 3-5 derece daha serin çalışsın diye 200-300 lira fazla vermezdim. Güzel seçim, güle güle kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı