RTX 2080 Ti 2050 MHz'de Çalışıyor

Xenization

Hectopat
Daha yeni sistem topladım, MSI 2080 Ti Gaming X Trio ekran kartım var. Hiç overclock yapmamış olmama rağmen yük altında sürekli olarak 2050MHz gibi değerlerde çalışıyor ve fanları %40-%50 seviyesinde tutuyor. Bir de üstüne Afterburner gibi programlardan fan hızını arttırınca fanlarda bir değişme olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
kart serin çalıştığı sürece Mhz ni arttırır örnek vermem gerekirse gtx 1060 3gb bost hızı 1789 ama kart serin çalıştığı için 1920 ile 1890 MHz arasında çalışıyor yani bir sorun yok.

Bu hangi oyunda oluyor? Her oyun memory clock ve gpu clock değerlerini tam kapasitede kullanmaz. Battlefield V tarzı oyunlara gir, 7000MHz olacağını göreceksin (Normalde 14.000MHz fakat Afterburner göstergesi 7000MHz'den yukarısını göstermiyor. En azından bende öyle).

Fanlara gelecek olursak, "Fan Speed" bölümünün sonundaki "Auto" yazan yeri kapat ve değeri kendin artır. Genellikle masaüstündeyken belli bir seviyenin üzerine çıkmıyor fakat oyuna girdiğinde tam olarak ayarlayabiliyorsun (Muhtemelen, ekran kartına masaüstünde fazla yük binmeyeceği için). Benim kartta böyle. Belki senin kartta masaüstünde de limit yoktur.

Bu hangi oyunda oluyor? Her oyun memory clock ve gpu clock değerlerini tam kapasitede kullanmaz. Battlefield V tarzı oyunlara gir, 7000MHz olacağını göreceksin (Normalde 14.000MHz fakat Afterburner göstergesi 7000MHz'den yukarısını göstermiyor. En azından bende öyle).

Fanlara gelecek olursak, "Fan Speed" bölümünün sonundaki "Auto" yazan yeri kapat ve değeri kendin artır. Genellikle masaüstündeyken belli bir seviyenin üzerine çıkmıyor fakat oyuna girdiğinde tam olarak ayarlayabiliyorsun (Muhtemelen, ekran kartına masaüstünde fazla yük binmeyeceği için). Benim kartta böyle. Belki senin kartta masaüstünde de limit yoktur.
Gta5'de denedim oyun olarak. Fanları 70 dereceye geldiğinde arttırmayı denedim ama otomatik kapalı olmasına rağmen kendiliğinden tekrardan fan hızı bölümünü sıfıra çekip otomatik ayarlıyor afterburner'da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı