Çözüldü RTX 2080 Ti GAMING X fanları dönmüyor ve ışığı yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tolgabey

Kilopat
Daha fazla  
Herkese Selamlar.
Bundan belki 4, belki 5 yıl önce abim Technopat YouTube kanalında "2500 TL uygun fiyatlı sistem" videosunu görmüş ve o zaman toplamıştı. Bazı sebepler dolayısıyla abim yurt dışına gitti ve birkaç gün önce bana MSI GeForce RTX 2080 Ti GAMING X model bir ekran kartı gönderdi. Ben de bilgisayarcıya gittim, "Bunu takar mısın?" dedim, tamam dedi, akşam aldım, eve getirdim ama ekran kartı çalışmıyor. Sökmeye korktum. Fanlar ne dönüyor ne de bir ışık yanıyor. Yardım eder misiniz?

Çözüm
Everest PSU tarafında pek önerilen bir marka değildir. Muhtemelen güç kaynağınız yetersiz kalıyor ve size en iyi tavsiyem onu satıp +80 sertifikalı bir PSU almanızdır. Tavsiye isterseniz bir konu açıp bütçenizi belirtebilirsiniz ve bilgili arkadaşlar size ellerinden geldiğince yardım edeceklerdir.
Tam bağlayamamış olabilir bilgisayarcı. Tüm bağlantıları düzgünse statik elektrikten etkilenmiş olabilir.

Dahili grafik birimine sahip işlemcilerde görüntü gelmiyor mu hocam?
Monitör ekran kartına bağlıysa gelmez. Yani en azından arkadaşın ekran kartına bağladığını düşünerek hareket ediyordum amma. :)

"Insufficient power transfer for the graphics card"
"Check the pin cable"
Press any key yazıyor basıyorum tuşa yeniden başlıyor siyah ekrana yeniden atıyor

Everest PSU tarafında pek önerilen bir marka değildir. Muhtemelen güç kaynağınız yetersiz kalıyor ve size en iyi tavsiyem onu satıp +80 sertifikalı bir PSU almanızdır. Tavsiye isterseniz bir konu açıp bütçenizi belirtebilirsiniz ve bilgili arkadaşlar size ellerinden geldiğince yardım edeceklerdir.

Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı