RGB kasa fanları dönmüyor ve ışığı yanmıyor

zargan111

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Kısa bir süre önce aldığım hazır kasa sistemimde RGB kumanda edilebilir 4 adet fan var. Fan kabloları çok sıkışık olduğundan ilk geldiğinde fanlar çalışmıyordu fakat birkaç düzeltmeyle o sorunu halletmiştim. Şimdiyse 2 gün önce yanlışlıkla kasaya hafif çarpmamla fanların durması bir oldu. Ne RGB ışıkları yanıyor, ne de fanlar dönüyordu. Bu arada fanlar kumandaya tepki de vermiyor. Daha sonra fan kablolarını kendimce düzelttim fakat görseldeki gibi tek bir kırmızı LED yanıyor:

24cfa112-cc51-47cd-84d4-a384b7e4f645.jpg

Güç kaynağına bağlanan şu kabloyla oynadığımda bu ışık gidip gelebiliyor. Bazen de fanları bir şekilde çalıştırabiliyorum(ışıkları yanmadan) fakat bilgisayar kapanınca veya kabloya dokununca tekrar duruyorlar.

653304b3-5b8d-484a-ba38-4d86f0f0545e.jpg

Kasa markası Frisby Venom FC-9270G 650W 80+temperli ATX Gaming kasa.
RGB kontrol ünitesi de görseldekidir.

c54c94a7-32ea-4a7a-a834-7650a6572124.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu ile ilgili çözüm falan var mı @zargan111 aynı kasa ve aynı olay başıma bugün geldi uyku modundaydı PC güç düğmesine bastım başlattım baktım fanlar ve RGB aydınlatma yanmıyor :/
Bende de aynı kasa aynı olay fanlar dönüyor fakat en üstteki rgb aynı resimdeki gibi yanıyor diğerlerinde sıkıntı yok

Çözebilen var mı?
Kontrolcünün yerini birçok kez değiştirdim hatta elime bile alarak bir takım denemeler yaptım ama değişmedi. Sorun kontrolcünün güç kablosunda olabilir ama o kablonun aynısından bulamadım.
çözebildinmi
Konu ile ilgili çözüm falan var mı @zargan111 aynı kasa ve aynı olay başıma bugün geldi uyku modundaydı PC güç düğmesine bastım başlattım baktım fanlar ve RGB aydınlatma yanmıyor :/
çözebildin mii

Son düzenleme:

Geri
Yukarı