RTX 2080 Ti için Monitör Önerisi

Daha fazla  
Merhaba, RTX 2080 Ti için ekran önerisi istiyorum. 2K veya 4K almak zorunda mıyım, eğer zorundaysam en düşük bütçede en uygunu önerir misiniz? FPS oyuncusuyum 1ms olmasını istiyorum, yeni curved ekranlar var. Curved hiç kullanmadım daha önce FPS oyuncuları için nasıl olur bilmiyorum, sağa sola kaydığımda ekranı görebilir miyim? Ortadan bakmak zorunda mıyım? Kullanan varsa yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2080 Tİ için 1080P monitör almamalısınız. Ekran kartınızı 1080P'de tam mânasıyla kullanamazsınız ve darboğaz olur. Onun yerine 2K ya da 4K ekran tercih etmelisiniz. Ben FPS oyuncusu olduğunuz için 2K öneririm. Ancak dediğim ibi 1080P almamalısınız. Çünkü eğer alırsanız RTX 2080 Tİ almanın hiç mânası kalmıyor.
Ayrıca eğer çok profesyonel bir oyuncu değilseniz 1 MS ile 4-5 MS arasındaki farkı hissedemezsiniz. Ek olarak sırf 1 MS olsun diye kaliteden de vazgeçmemelisiniz her ne kadar FPS oyuncusu olsanız bile. Şu konuyu inceleyin derim :

Ancak dediğim ibi 1080P almamalısınız. Çünkü eğer alırsanız RTX 2080 Tİ almanın hiç mânası kalmıyor.[/URL]
Yanıldığınızı düşünüyorum. Darboğaz olmasın diye 6GB VRAM'e sahip bir ekran kartı alırsa, mesela 2060, 2080 Ti ile alacağı FPS'ten daha azını alır. Ya da 8GB alsın, 2080 olsun ekran kartı, yine 2080 Ti ile alacağından az FPS alır.
Not: Yazmayı bitirdim ama şimdi hatırladım ekran kartının değil de monitörün alınacağını. Ama yine de ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Daha azını alır elbbette ama burada RTX 2080 TI'ı 1080P'de kullanmak çok büyük hata olur. Çünkü çok fazla darboğaz yapar. Ayrıca bütçesi var 2K almak daha mantıklı.
İşlemcisine göre değişir.İ9 9900K ve RTX 2080 Tİ ile 1080P'de BF5'te GPU %80 kullanılıyor.(9900K 4.7 GHZ'de çalışıyor. Muhtemelen 5.3 GHZ gibi bir değerde GPU %90 üstü kullanılır.)

Merhaba, RTX 2080 Ti için ekran önerisi istiyorum. 2K veya 4K almak zorunda mıyım, eğer zorundaysam en düşük bütçede en uygunu önerir misiniz? FPS oyuncusuyum 1ms olmasını istiyorum, yeni curved ekranlar var. Curved hiç kullanmadım daha önce FPS oyuncuları için nasıl olur bilmiyorum, sağa sola kaydığımda ekranı görebilir miyim? Ortadan bakmak zorunda mıyım? Kullanan varsa yardımcı olur musunuz?
Hocam işlemciniz 8700K ve üstüyse muhtemelen 5 GHZ'e Overclock ile 1080P'de %90 üstü kullanım elde edersiniz.
O.C gibi şeyleri hesaba katmadan söyledim. Arkadaş O.C yapacaksa bilemem ama böyle bir şey belirtmemiş.
Sizde haklısınız ama tek çekirdek performansı yüksek bir işlemciyle 1080P 240Hz monitörle kullanılabilir. Bu arada 144hz alacaksa yine gereksiz olur çünkü çoğu oyunda Ultra ayarlarda 200 civarında FPS veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı