RTX 2080 ve i5 13600K sistem nasıldır?

Ekran kartı idare eder eski kart artık yatırım yapmak ne kadar mantıklı olur. 13600K - Rtx 4060 sıfır 19k ediyor.
dostum güzel diyosun biraz eski kart ama benim toplayacağım pc 25k zaten 13600k ile senin dedigin sadece kart 15k minimum 2.el biraz zor yani şuan yüksek kartlara yönelmem amacım şuan 2-3 yıl idare etsin beni sonrasında işlemci zaten güçlü olduğu için upgrade edebilirim

Uzun zamandır PC muhabbetlerinden uzağım diye sormak istiyorum bazı oyunlar işlemci bazlı muhabbetleri vardı benim zamanımda hala geçerli mi yoksa ekran kartı upgrade yapmak zorunda mıyım?

Zorunda değilsin, biraz eskise de 2080 güçlü bir kart.

İşlemci bazlı oyunlar daha çok Online oyunlar oluyor Valorant, CS gibi, ekran kartı hikayeli oyunlar daha çok kullanıyor ama zaten 2080 gayet de yeterli gelir, her oyunu ultrada oynarsın.

i5 13600K en az RTX 3070 Ti ekran kartını hak ediyor.
i5 13600K ve i5 13600KF güçlü işlemcilerdir, herhangi bir işlemci değil bunlar.

Samsung 980 Pro 500 Gb ise çok kaliteli bir M2 SSD dir.
güçlü olduğunu anladım ekran kartına göre fakat 26kya overall olarak nasıl sistem

Zorunda değilsin, biraz eskise de 2080 güçlü bir kart.

İşlemci bazlı oyunlar daha çok Online oyunlar oluyor Valorant, CS gibi, ekran kartı hikayeli oyunlar daha çok kullanıyor ama zaten 2080 gayet de yeterli gelir, her oyunu ultrada oynarsın.
şu oyunlarda sıkıntı yaşabilirsin yada şu konularda diyebileceğin bişey var mı sistem hakkında

Güçlü olduğunu anladım ekran kartına göre fakat 26kya overall olarak nasıl sistem

Şu oyunlarda sıkıntı yaşabilirsin ya da şu konularda diyebileceğin bir şey var mı sistem hakkında

Genel olarak güzel yalnız güç kaynağını kesin öğren.
Full modüler Gold mu değil mi?
ATX 3.0 desteği var mı?
Bu bilgilerin sana faydası olacak.

Güç kaynağını öğrenip yarın yazacağım ATX 3.0 ve Gold muhabbetleri ne çok önemliler mi?

ATX 3.0 desteği olduğunda 4080 Super ve 4090 gibi ekran kartlarında çok kolaylık sağlıyor.
Gold sertifikası olması daha az elektrik harcayacak demek ve Full moduler olması ise daha basit güç bağlantısı montajı yapıp keyfine bakacaksın demek.

26K ve 2. el RTX 2080 sistem mi?
Güncel fiyatı: 25,934 TL
Stok soğutucu ile geliyor ama bir kule tipi alana kadar idare edersin.
SSD'yi ADATA Legend 850 Lite 1 TB seçersen
Toplam fiyat: 26,786 TL

Bu fiyata R5 7500F + RTX 4060 alabilirsin. Veya ben hiç sisteme ileride SSD harici yükseltme yapmam diyorsan bu bütçeye R5 5600 + RTX 4060 Ti sistemlerde var. Üstelik sıfır. RTX 2080 Ti olsa belki ama Ti olmadığında göre değmez.

Geri
Yukarı