RTX 2080 ve i5 8600K için 600W PSU Yeterli midir?

mrokn

Hectopat
Merhabalar, sistemime RTX 2080 GPU ekledim. Ancak PSU’m aklımda soru işaretlerine neden oluyor, iki gündür kullanıyorum ve sorun yaşamadım.

Uzun süreli kullanımda yetersiz kalır mı?
Emin olmak için sizlerin fikrini almak istedim.

Sistem

• *İ5 8600K CPU
  • *MSİ RTX 2080 GPU
  • *Corsair 2x8 GB 3000 MHz
  • *Cooler Master MasterLiquid ML240L
  • *2x 500 GB 860 Evo SSD
  • *Corsair K95 RGB Klavye
  • *Razer Mamba Elite RGB Mouse
  • *Thermaltake Smart 600W 80 Plus PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
İki günde herhangi bir sorun yaşamadıysan yıldırım düşmesi, sık elektrik kesintisi, sanayi tipi aşırı yüksek gerilim gibi anormal bir durum yaşamadıktan sonra sorun yaşamazsın. Ayrıca uzun kullanım ucu açık bir kelime kimisine göre 3 yıl kimisine göre 7 yıl uzun kullanımdır.

Stres testlerine sokup merakını giderebilirsin. Testlerde kapanmazsa sistem veyahut hata vermezse, günlük kullanımda da o güç limitini geçmeniz çok zor demektir.

İki günde herhangi bir sorun yaşamadıysan yıldırım düşmesi, sık elektrik kesintisi, sanayi tipi aşırı yüksek gerilim gibi anormal bir durum yaşamadıktan sonra sorun yaşamazsın. Ayrıca uzun kullanım ucu açık bir kelime kimisine göre 3 yıl kimisine göre 7 yıl uzun kullanımdır.

Uzun süreli kullanımdan kastım günlük saat kullanımı 8-10 saat kullanımlarda yetersiz kalır mı ?

Son düzenleme:
Overclock yapmaz ve 1080P de oynarsanız yeter ama üstüne çıktığınızda sıkıntı yaratabilir. o sisteme 750 Watt PSU iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı