Çözüldü RTX 2080 ve Ryzen 5 3600 sisteme 600W PSU yeterli olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hellblack

Decapat
RTX 2080, Ryzen 5 3600 ,2×16 RAM, 500 GB SSD, 24 inç LED monitör olan sıvı soğutma bulunmayan sistemime Thermaltake'in 600Watt 80Plus PSU su yeterli olur mu merak ediyorum. PSU hesaplama sitelerinin hepsinde yeterli olarak gözüküyor ama yine de sizlere danışmak istedim şimdiden teşekkürler.

Fazlasıyla yeterli, sorun yaşamazsınız.

Mantığı anladım ama bu hazır sistem olduğundan parça çıkartamıyorum sadece istersem ekleme yapabiliyorum.Benim emin olmak istediğim 600wattın yeterli olup olmayacağı sizce yeterlimidir?

Mantığı anladım ama bu hazır sistem olduğundan parça çıkartamıyorum sadece istersem ekleme yapabiliyorum.Benim emin olmak istediğim 600wattın yeterli olup olmayacağı sizce yeterlimidir?

Yeterlidir, yetersiz olsa zaten hazır sistemin içerisinde önermezler.Ayrıca thermaltake kaliteli bir markadır.
Benim söylemek istediğim 2080 ve ryzen 5 3600 ucuz bir sistem değil.Kalburüstü bir sistem.PSU'nun kalp olduğunu düşünürsek 600 yerine 700-750 W alırdım ben.Burada bahsetmek istediğim budur.Yoksa 600W zaten yeterli olur.Umarım derdimi anlatabilmişimdir. :)

Yeterlidir, yetersiz olsa zaten hazır sistemin içerisinde önermezler.Ayrıca thermaltake kaliteli bir markadır.
Benim söylemek istediğim 2080 ve ryzen 5 3600 ucuz bir sistem değil.Kalburüstü bir sistem.PSU'nun kalp olduğunu düşünürsek 600 yerine 700-750 W alırdım ben.Burada bahsetmek istediğim budur.Yoksa 600W zaten yeterli olur.Umarım derdimi anlatabilmişimdir. :)
Yok yok çok iyi anladım sizi ama işte elim kolum bağlı sistemden parça çıkaramıyorum almak istiyosam böyle almam lazım mecbur 600 wattı kullanıcam o açıdan dedim.teşekkürler bu arada yardımınız için.umarım bi sıkıntı olmaz 600 wattla 🙃

Sene olmuş 2020 hala 700 750w psu öneren insanlar var. Kart ile işlemci totalde 400w bile çekmiyor 600w psu fazla fazla iş görecektir. Kaliteli 550w bile sıfır problemle yıllarca yoluna devam eder.

Sene olmuş 2020 hala 700 750w psu öneren insanlar var. Kart ile işlemci totalde 400w bile çekmiyor 600w psu fazla fazla iş görecektir. Kaliteli 550w bile sıfır problemle yıllarca yoluna devam eder.

Dostum ben önermiştim 700W PSU, kendim 750W kullanıyorum. Taş çatlasın aralarında 100 TL fark oluyor 600 ile 750'nin. Sonuçta harcadığın kadarını ödüyorsun verimliliği olan PSU'larda.
Yıl olmuş 2020 hala bahsi kapanmış konuya mesaj yazan insanlar var.

Dostum ben önermiştim 700W PSU, kendim 750W kullanıyorum. Taş çatlasın aralarında 100 TL fark oluyor 600 ile 750'nin. Sonuçta harcadığın kadarını ödüyorsun verimliliği olan PSU'larda.
Yıl olmuş 2020 hala bahsi kapanmış konuya mesaj yazan insanlar var.
Mesajı şimdi gördüm :). Neden bu kadar agresif girmişim konuya bilmiyorum ama insan zaman geçtikçe değişiyor sanırım. Şimdi okusam böyle bir tepki vermezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı