RTX 2080S'li sistem CS 2'de 70-80 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Hem kullandığın güç kaynağının herhangi bir özelliği yok. Koruması yok. Bir kere kalitesiz bir güç kaynağı en ufak kaçakta veya herhangi bir şey de parçaları bozma ihtimalin var.

Bilgisayarcılara güvenirsen sonun kötü.

Bilgisayarlardan gram anladıkları yok 2 vida sıktılar diye bilgisayarcı olduklarını iddia eden kişiler sadece.

Bende interneten bakmıştım yeter diyorlardı.

Hem kullandığın güç kaynağının herhangi bir özelliği yok. Koruması yok. Bir kere kalitesiz bir güç kaynağı en ufak kaçakta veya herhangi bir şey de parçaları bozma ihtimalin var.

Başka bir güç kaynağı ile deneme yapacağım artık.

Hocam kasanda C4 bomba var 😄 en azından kaliteli bir 600W olsaydı iş görürdü.

Bak mesela bende RX 6800 ekran kartı ve performans olarak 2080 Ti gücünde bir kart. Ben kartımdan memnunum ama genelde ufak takılmalar vs. meydana geliyordu güç kaynağını değiştirdiğim zaman gitti takılmalar. Eski güç kaynağım Corsair RM750 şu anki kullandığım güç kaynağı FSP aurum pt series 1200W 80+ Platinum.

Güç kaynağının bütün parçalara düzgün ve iyi bir şekilde güç vermesi önemli. Şu an bende ki güç kaynağının verimliliği %92

Hocam kasanda C4 bomba var 😄 en azından kaliteli bir 600W olsaydı iş görürdü.

Bak mesela bende RX 6800 ekran kartı ve performans olarak 2080 Ti gücünde bir kart. Ben kartımdan memnunum ama genelde ufak takılmalar vs. meydana geliyordu güç kaynağını değiştirdiğim zaman gitti takılmalar. Eski güç kaynağım Corsair RM750 şu anki kullandığım güç kaynağı FSP aurum pt series 1200W 80+ Platinum.

Güç kaynağının bütün parçalara düzgün ve iyi bir şekilde güç vermesi önemli. Şu an bende ki güç kaynağının verimliliği %92

Deneyeceğim dediğini bakalım sonuç alacağım mi? Teşekkür ederim

Arkadaşlar bugün GTX 750 Ti ekran kartımı 2080 Super ile değiştirdim. Fakat CS2'de çok kötü FPS alıyorum. FurMark'ta gayet olması gerektiği gibi 1920-1080 full ayarlarda 60-70 alıyorum. 1024 Low ayarlarda da 110-160 arası alıyorum. İşlemcim AMD 5500. RAM 16 3200. SSD'ye kurulu oyun. 750 Ti ile daha fazla alıyordum neredeyse. Yardım edebilecek var mi?
Artık oyunların, yapımcıların, üreticilerin bilinçli eskitmesi olarak düşinüyorum.

Yeni grafik ayarı geldi onu açıksa kapalı tut. Oyun içi ayarlarını görsel olarak paylaşsaydın keşke. İsmini hatırlayamadım şimdi ayarın.

Konu niye polemik olmuş bilmiyorum ama online oyunlarda ekran kartı değiştirerek daha fazla performans almak diye bir şey yok.

Hele ki 5500 üzerine 2080S almak, bir de bunu gidip 1024 pikselde oynamak. Elbette performansın daha da kötü olacaktır, 5500 o çözünürlükte darboğaza giriyor. Kaldı ki 5500 1080P de bile darboğaz yapabilir bu karta.

Yani sen eğer online oyunlarda performans istiyorsan 5600’e, daha da iyisi için 5800x3D’ye geçmen gerekli.

Konuyu bazıları çöp etmiş optimizasyon diye diye kusura bakmayın onlar adına. İşlemciniz o çözünürlükte ve o ekran kartıyla yüksek darboğaza uğruyor gibi gözüküyor. Ayarları ve kaliteyi en yükseğe çekip dener misiniz? Bakalım sorun işlemci kaynaklı mi, öyleyse bütçeniz dahilinde öneri yapalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı